Главное

У Калуші директорів шкіл переведуть на строкові угоди - Спец. Материалы

17:38 28 Май Киев, Украина

У Калуші директорів шкіл переведуть на строкові угоди Сьогодні, 28 травня, на сесії Калуської міськради розглянули питання про припинення безстрокових трудових договорів та укладення строкових з керівниками закладів загальної середньої освіти. Це питання включили до порядку денного, оскільки відповідно до нового Закону «Про повну загальну середню освіту»  до 1 липня директорів шкіл, які перебувають на безстрокових трудових угодах, в обов’язковому порядку переводять на строкові трудові угоди на 6 років, а тих, які отримують пенсію за віком, – на 1 рік. Також керівник тепер може перебувати на посаді в одному закладі не більш як два терміни по 6 років поспіль, інформує Калуш ФМ. Заступник міського голови Калуша Любов Максимович, яка доповідала з цього питання, просила депутатів надати дозвіл міському голові на припинення безстрокових угод з керівниками закладів освіти міста та укладення з ними з 1 липня строкових угод без проведення конкурсу.

Депутати прийняли з цього питання позитивне рішення. Тож на 1 рік контракти будуть укладені з директорами Калуських шкіл №№3, 6 і 7, які вже отримують пенсію за віком, а з керівниками всіх інших закладів освіти міста – на 6 років. По суті, новий закон ліквідує поширене в українському освітньому просторі явище «вічних директорів».  Нагадаємо, нещодавно стало відомо, скільки садків Прикарпаття почнуть працювати з 1 червня Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram! Наша держава поступово виходить з карантинних обмежень. Проте говорити про нормалізацію ситуації зарано та самовпевнено, адже ми вже перебуваємо всередині масштабної кризи, яка ризикує охопити стратегічно важливі сфери життя українського суспільства.

Пресконференція Володимира Зеленського за підсумками року його президентства продемонструвала, що глава держави охоче розповідає про те, що цікаво йому, і не дуже жваво – Ми приїхали привітати бабусю Марію. Біля бабиної хати нарвали пахучого бузку і увійшли в оселю. Баба Марія, як завжди, сидить біля вікна і когось виглядає, ми знаємо, що тими, кого вона виглядає, є ми. Софійка, моя дочка, а бабина правнучка, забігає до хати першою – і вмить завмерла, досі статична картина бабиного життя оживає, дістає Коли я писала про чоловічу зраду, отримала багато повідомлень про те, що «жінки, взагалі-то, також зраджують!».

Тоді вирішила, що про жіночу зраду ми теж обов’язково поговоримо, а ще – задумалась про те, а чому я спершу написала саме про чоловіків. До речі, найбільше про жіночу зраду схотіли розмовляти саме жінки, але коли я почала питати Карантин змушує нас одягати маски на обличчя, але дуже гарно оголює душі. Це непросте випробування, і не всім вдасться пройти його, не втративши гідності.  Страх, власна неспроможність хоч якось вплинути на ситуацію, відчай, безвихідь провокують агресію. Навіть там, де її годі було очікувати.  Безкарність, до якої ми звикли роками, призводить до безвідповідальності.