Главное

У Мінську провели військовий парад попри епідемію коронавірусу - Редакция rezonans.info

18:03 09 Май Киев, Украина

У Мінську провели військовий парад попри епідемію коронавірусу Цей матеріал опубліковано на Корреспондент.net в рамках офіційної партнерської угоди з Deutsche Welle У Мінську провели військовий парад попри епідемію коронавірусу Українська служба DW, Сьогодні, 17:09 0 275 Фото: Reuters Військовослужбовиці Білорусі під час параду 9 травня Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що військовий парад - не демонстрація сили, а день пам'яті. У столиці Білорусі Мінську в суботу, 9 травня, відбувся військовий парад із нагоди 75-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі. У параді взяли участь близько трьох тисяч військовослужбовців і понад 150 одиниць техніки. Над столицею Білорусі пролетіли 36 літаків і гвинтокрилів, повідомило білоруське державне інформаційне агентство БелТА.

Парад прийняв міністр оборони країни Віктор Хрєнін. Тисячі глядачів зібралися у центрі білоруської столиці, щоб спостерігати за парадом, інформує агенція dpa. За порадом спостерігав і президент Білорусі Олександр Лукашенко. "І нехай цього року військовий парад у Мінську стане єдиним на пострадянському просторі, він пройде на честь всіх радянських воїнів, які визволили світ від нацизму", - наголосив він у своїй промові.

Він додав, що, вочевидь, багато людей критикуватимуть місце й час проведення параду, але в його країні "просто не могли вчинити інакше", ніж провести це "священне дійство". "Не демонстрація сили, а день пам'яті" "Ми схиляємося перед подвигом росіян і білорусів, українців і євреїв, татар і казахів, таджиків і узбеків, киргизів і туркменів, грузинів, вірменів, азербайджанців і молдован, латишів, литовців, естонців. Усіх мешканців Радянського Союзу, бійців руху опору Європи, наших союзників - США, Англії й Китаю", - цитує Лукашенка інформагенція "Інтерфакс". На думку Лукашенка, світ ігнорує трагічні уроки минулого і стає дедалі агресивнішим та небезпечнішим.

"Білорусь - миролюбна й відкрита країна, але наш історичний досвід показав, що дипломатія й міждержавний діалог непереконливі без існування ефективної системи безпеки", - заявив він. Лукашенко уточнив, що парад у Білорусі - "не демонстрація сили, а день пам'яті нашої героїчної історії". Після параду в парках Мінська тривають інші масові заходи, зокрема покладання квітів до пам'ятників. Увечері на площі Перемоги відбудеться святковий концерт, який завершиться салютом.