Главное

У МЗС України прокоментували видачу "вагнерівців" Росії - Это удивило всех

23:30 14 Август Киев, Украина

У МЗС України прокоментували видачу "вагнерівців" Росії У МЗС України прокоментували видачу "вагнерівців" Росії Лукашенко зробив вибір на користь російської сторони. Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін прокоментував видачу Росії 32 бойовиків ПВК "Вагнер", затриманих у Білорусі напередодні виборів президента. Про це він сказав в ефірі каналу "Україна 24", повідомляє "Українська правда". "Якщо ця інформація відповідає дійсності і ці громадяни відбули на територію Російської Федерації, то предмет для подальшого діалогу зникає сам по собі..." - зазначив заступник міністра.

На думку Єніна, чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко "зробив вибір на користь Росії". "Ми з самого початку не виключали, що лідер Білорусі буде розігрувати це питання і використовуватиме його як розмінну карту з Російською Федерацією. Тепер ми побачили, що він зробив вибір на користь російської сторони". На запитання про те, чи потрібно обговорювати екстрадицію бойовиків з Росією, Єнін відповів: "Якщо в зазначених осіб є російські паспорти, то як Україна не видає своїх громадян, так і РФ або Білорусь не видадуть своїх громадян".

Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що затримані раніше на території Республіки Білорусь російські громадяни, які входять до складу ПВК "Вагнер", повернулися в Росію. Їх передали за клопотанням генерального прокурора Російської Федерації. Наприкінці липня під Мінськом затримали більш ніж 30 бойовиків ПВК "Вагнер", котрі планували дестабілізувати обстановку в країні у період виборчої кампанії. За даними держагентства БелТА, всі вони є громадянами РФ.