Главное

Український консул виїхав з РФ і продовжить працювати в МЗС - Экстренные новости Украина

14:53 22 Апрель Киев, Украина

Український консул виїхав з РФ і продовжить працювати в МЗС Консул Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі Олександр Сосонюк залишив РФ у середу, в Україні він планує взяти коротку відпустку, щоб провести час із сім'єю і відновити сили, повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко. "Маємо розуміти, що робота українських дипломатів у Росії, фактично на території держави-агресора, сповнена численних викликів. Люди працюють в умовах посиленого тиску, перманентних загроз провокацій. До того ж, має місце нехтування російською стороною своїми зобов'язаннями в рамках Віденської конвенції про дипломатичні зносини, зокрема в частині гарантування безпеки іноземного дипломатичного корпусу", - сказав спікер агентству" Інтерфакс-Україна "в четвер.

Ніколенко наголосив, що в МЗС України високо цінують роботу Олександра Сосонюка й усіх співробітників українських дипломатичних установ в Росії. "Після відпустки консул повернеться до зовнішньополітичного відомства та продовжить захищати національні інтереси нашої держави", - додав речник МЗС України. Як повідомлялося, у ФСБ РФ повідомили про затримання в Санкт-Петербурзі консула України в цьому місті Олександра Сосонюка нібито під час отримання закритої інформації з баз російських правоохоронних органів. Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін назвав провокацією дії ФСБ щодо Сосонюка, оскільки український консул не причетний до отримання секретної інформації з баз правоохоронних органів РФ.

Єнін зазначив, що український дипломат не мав жодного стосунку до якихось баз даних, і "йдеться про брутальну провокацію з боку російських спецслужб на тлі загального загострення ситуації з російської сторони, яку ми спостерігаємо в усіх абсолютно сферах взаємодії з державою-агресором". Пізніше МЗС РФ повідомило, що Сосонюк має залишити територію РФ протягом 72 годин. У свою чергу в МЗС України повідомили, що у відповідь на зазначену провокацію старший дипломат посольства РФ у Києві повинен залишити територію України протягом 72 годин, починаючи з 19 квітня. Теги: #мзс #рф #дипломат .