Главное

В ЄС анонсували нові санкції проти Білорусі - rezonans.info

02:40 15 Август Киев, Украина

В ЄС анонсували нові санкції проти Білорусі В ЄС анонсували нові санкції проти Білорусі Корреспондент.net, Сьогодні, 00:51 0 115 Фото: https://t.me/tutby_official Обговорення відносин між ЄС і Мінськом продовжиться Союз запропонує білоруській владі допомогти врегулювати кризу в країні, що почалася після президентських виборів.   Євросоюз підтвердив намір ввести додаткові санкції проти Білорусі, зокрема проти осіб, відповідальних за порушення виборчого процесу і насильство проти мітингувальників. Про це йдеться в заяві Ради ЄС за підсумками відеозасідання, яке відбулося у п'ятницю, 14 серпня.   "Робота над додатковими списками в рамках чинних санкцій стосовно Білорусі почнеться негайно", - наголошується в документі.

  Зазначено, що нові обмежувальні заходи торкнуться осіб, "відповідальних за насильство, репресії і фальсифікацію результатів виборів".   Водночас ЄС висуне білоруській владі пропозицію допомогти врегулювати нинішню кризу в країні шляхом налагодження діалогу між владою, опозицією та суспільством.   "Євросоюз вважає результати виборів сфальсифікованими і тому не визнає їх у тому вигляді, в якому вони були представлені Центральною виборчою комісією Білорусі", - зазначено в заяві.   Крім того, глави МЗС країн-членів ЄС закликали білоруську владу припинити насильство стосовно мітингувальників і звільнити затриманих.

  "ЄС очікує, що влада негайно звільнить усіх незаконно затриманих осіб. Євросоюз очікує ретельного і прозорого розслідування всіх імовірних зловживань з тим, щоб притягнути винних до відповідальності", - заявили міністри.   Також в організації повідомили, що обговорення відносин із Мінськом продовжиться найближчим часом.   Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз не визнає результати президентських виборів у Білорусі.