Главное

В Івано-Франківській області в "реабілітаційних центрах" для алко- та наркозалежних незаконно утримували 40 осіб - Горячие новости

15:30 07 Июль Киев, Украина

В Івано-Франківській області в "реабілітаційних центрах" для алко- та наркозалежних незаконно утримували 40 осіб Правоохоронці в Івано-Франківську та с. Угринів припинили незаконне функціонування закладів, в яких під вивіскою реабілітаційних центрів для алко- та наркозалежних осіб незаконно утримували людей, повідомляє прес-служба поліції Івано-Франківської області. "Правоохоронці встановили, що до закладів під приводом реабілітації поміщали осіб із наркотичною або алкогольною залежністю та незаконно і примусово утримували протягом певного періоду часу та "лікували" за гроші, отримані від близьких родичів. Ці заклади розміщувалися в приватних будинках.

Керівники цих "реабілітаційних центрів" не мали жодних дозвільних документів на зайняття таким видом діяльності та жодного стосунку до медичної сфери", - йдеться в повідомленні поліції на сторінці у Facebook. Так, у закладах перебувало близько 40 осіб, що прибули з різних областей України. Із власної волі покинути центр пацієнти не могли, оскільки вони перебували під постійним наглядом персоналу. Встановлено, що інформація про "центри" розміщувалася в публічних місцях, там поширювали оголошення про надання реабілітаційним центром допомоги в подоланні залежності.

Проживали утримувані в кімнатах по кілька осіб в умовах казарменого становища. Лише іноді їх випускали у двір, але й там вони перебували під наглядом. "Усі документи, які були у "пацієнтів", відбирали і зберігали без доступу. Дзвінки та розмови по мобільних телефонах також контролювали", - додали в поліції.

Поліцейські здійснили за адресами будинків обшуки, під час яких вилучили установчі документи, штампи та печатки підприємства, документацію на осіб, які проходили "реабілітацію", а також розписки пацієнтів, договори про надання послуг та умови оплати, гроші, комп'ютерну техніку тощо. Зазначено, що правоохоронці підозрюють в утриманні місць незаконного позбавлення волі людей чоловіків віком від 30 до 40 років, які є вихідцями зі східних областей і проживають на території Івано-Франківської області. Нині триває розслідування кримінального провадження за ч. 3 ст.