Главное

В Івано-Франківську вшанували пам’ять “кіборгів” – захисників Донецького аеропорту - rezonans.info

16:29 26 Январь Киев, Украина

В Івано-Франківську вшанували пам’ять “кіборгів” – захисників Донецького аеропорту Сьогодні, 26 січня, в Івано-Франківську учасники АТО вшановують пам’ять захисників Донецького аеропорту. Спершу за загиблими героями відслужили панахиду в Кафедральному соборі. Потім бійці вишикувалися в колону і пройшлися середмістям до Меморіального скверу. Там вони вшанували пам’ять захисників аеропорту, як і всіх загиблих воїнів України.

Участь у події взяли майже тисяча людей.

“Вперше ми в ДАП заїхали 26 листопада. Наш батальйон воював у складі 95 бригади. Бої були вкрай важкими, місцями доходило майже до рукопашного бою.

Потім ми відійшли зі старого терміналу до нового, стали по позиціям, і бої почалися знову. Холод був страшний, і вогонь вівся безперервно. Проти нас воювали регулярні російські війська, спецпризначенці, кадировці. Але ми давали їм по зубам“, – ділиться спогадами кіборг Ігор Склеповий, позивний “Квадрат”.

Бої за Донецький аеропорт тривали 242 дні.

За вражаючу стійкість і хоробрість налякані проросійські бойовики прозвали захисників ДАПу “кіборгами” – і ця назва прижилась.

“Мене вразила стійкість наших хлопців. Туди навіть воду привезти було важко, а вони трималися 242 дні. До аеропорту вела одна дорога, і водії щоразу йшли на подвиг – бо там регулярно обстрілювали машини, були загиблі.

І тим не менше вони ризикували життями – добровільно“, – додав Андрій Фармуга, учасник боїв за Донецький аеропорт.

Тодішні події були настільки знакові для України, що відзняли навіть кінострічку “Кіборги”. Фільм розповідає історію одного двотижневого бойового чергування у вересні 2014 року. Добровольча група військових уперше приїжджає до Донецького аеропорту імені Сергія Прокоф’єва. Стратегічно важливий об’єкт на цей момент уже чотири місяці захищають українці в умовах постійної війни.

Читайте також: У Франківську вшанували пам’ять бійця АТО Григорія Семанишина (ФОТО) Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram! Святвечір для мене – це, перш за все, вечір спогадів, вечір пам’яті. Його ми зазвичай святкуємо в моїх бабусь – спочатку в однієї, а потім в другої, їм і відводиться найголовніша роль у цей вечір. Людина живе доти, доки її пам’ятають, але скільки може жити пам’ять? Нас пам’ятатимуть діти і внуки, а що далі, що Етикет – це набір писаних та неписаних правил поведінки, що усталився у певних колах. Перші правила етикету з’явилися в часи Відродження в Італії, а звідтіля поширилися Європою.

Етичні норми – простіше кажучи, прийнято/не прийнято – відрізняються не лише у різних країнах, але і в різних соціальних колах, товариствах, субкультурах тощо. Етикет потрібен там, де є Літопис Галицький «Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підписав розпорядження про відзначення подякою міського голови Ольги Мюллер, президента ГО «Збірна чемпіонів України з нігтьової естетики». «За вагомий внесок у розвиток нігтьового сервісу, високу професійну майстерність та з нагоди організації ІІ Івано-Франківського регіонального чемпіонату з нігтьової естетики відзначити подякою міського голови Ольгу Мюллер – президента ГО «Збірна Крок, який у цивілізованих країнах сигналізує про гостру політичну кризу (йдеться про відставку керівника уряду), в Україні став чимось середнім між маніпуляціями та демонстрацією особистої відданості. «Плівки Гончарука» не вразили суспільство відсутністю ненормативної лексики чи російською мовою спілкування вищих урядовців.