Главное

В ООН заявили про 6 тисяч затриманих у Білорусі - Экстренные новости

04:26 13 Август Киев, Украина

В ООН заявили про 6 тисяч затриманих у Білорусі В ООН заявили про 6 тисяч затриманих у Білорусі Корреспондент.net, Сьогодні, 01:33 0 80 Фото: https://t.me/tutby_official Акція солідарності медиків у Білорусі В організації закликали до своєчасного, ретельного, незалежного та неупередженого розслідування всіх заяв про порушення прав людини в республіці.   У Білорусі під час акцій протесту було затримано більше шести тисяч осіб, серед яких випадкові перехожі і неповнолітні. Про це йдеться в заяві Верховного комісара ООН із прав людини Мішель Бачелет, поширеній у середу, 12 серпня.   У зв'язку із цим Бачелет закликала негайно звільнити всіх тих, хто був незаконно поміщений під варту.

  "Тим, ​​хто був довільно затриманий або піддався жорстокому поводженню за мирне вираження незгоди, необхідно забезпечити правосуддя та відшкодування збитків", - підкреслила комісар.   Також, за даними ООН, не менше 250 осіб отримали травми, а один учасник протестів загинув за нез'ясованих обставин. В організації закликали до "своєчасного, ретельного, незалежного і неупередженого розслідування всіх заяв про порушення прав людини" в республіці.   "Я нагадую уряду Білорусі про абсолютну заборону тортур та інших видів жорстокого поводження щодо затриманих", - додала правозахисник, згадавши, зокрема, про відключення інтернету, блокування платформ соціальних медіа, новинних сайтів і сайтів неурядових організацій.

  Як повідомлялося, в білоруському Гомелі помер молодий чоловік, якого раніше затримали на акції протесту. Смерть настала в ніч на 12 серпня.   Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet ТЕГИ: Права человека,&nbsp ООН,&nbsp Беларусь,&nbsp протесты,&nbsp задержание .