Главное

В Україні 8 грудня оголошене Днем жалоби за жертвами пожежі в Одеському коледжі - Читать в rezonans.info

08:27 08 Декабрь Киев, Украина

В Україні 8 грудня оголошене Днем жалоби за жертвами пожежі в Одеському коледжі Президент України Володимир Зеленський своїм указом оголосив 8 грудня Днем жалоби з метою вшанування пам'яті загиблих в результаті пожежі в будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, що сталася 4 грудня. "1. Оголосити в Україні 8 грудня 2019 р Днем жалоби. 2.

У День жалоби на всій території України: приспустити Державний прапор України на будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій; відмінити розважально-концертні заходи , внести відповідні зміни до програм теле- і радіопередач", - йдеться в тексті указу №892 / 2019 від 7 грудня, оприлюдненому в суботу ввечері на сайті глави держави. На своїй сторінці в соцмережі Фейсбук Зеленський нагадав, що станом на вечір суботи пожежа в Одесі забрала життя восьми українців, включно з померлим в лікарні від отриманих під час ліквідації пожежі травм рятувальником Сергієм Шатохіним, а доля ще десяти чоловік досі невідома. "Я оголошую неділю, 8 грудня, Днем національної жалоби за загиблими в Одесі. Завтра ми приспустимо державні прапори.

Скасуємо галасливі свята і гуляння. Ми зупинимося і подумаємо. Нехай ця трагічна подія буде уроком для всіх посадових осіб, керівників, для всіх громадян України", - написав він. Президент підкреслив, що життя - найцінніше, що є у кожної людини, а життя кожного – найцінніше у країни.

"Зберегти життя - перше і найголовніше завдання держави. Гірко, коли люди гинуть на фронті. Але вдвічі гірше, коли люди гинуть у мирному місті, при світлі дня, в результаті чиїхось прорахунків або злочинної недбалості. Будемо молитися за упокій душ загиблих.

Шукати тих, хто пропав безвісти, молячись і сподіваючись знайти їх живими", - зазначив Зеленський. Він також підкреслив: "Будемо працювати, щоб подібне не повторилося знову". "Вічна пам'ять загиблим. Вічна пам'ять герою-рятівнику Сергію Шатохіну.

Щирі співчуття рідним і близьким", - додав глава держави. Згідно з інформацією на сайті Держслужби України з НС, станом на 21.00 суботи заходи щодо ліквідації надзвичайної ситуації, пов'язаної з пожежею в будівлі Одеського коледжу економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу тривають. Всього в результаті пожежі загинули восьмеро людей. Постраждала 31 людина, в лікарнях залишається 9 постраждалих.

За інформацією Національної поліції, доля 10 осіб залишається невідомою. Як повідомлялося, о 10:12 середи в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу на третьому поверсі шестиповерхового навчального корпусу виникла пожежа, площа якої досягла 4 тис. кв. м, о 14:18 її було локалізовано, однак досі не ліквідовано.

За фактом пожежі відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України. 5 і 6 грудня оголошено днями жалоби в Одесі.