Главное

Як Степанов планує «розпилити» мільярд на медичному обладнанні

10:36 17 Май Киев, Украина

Як Степанов планує «розпилити» мільярд на медичному обладнанні

Здається Міністр охорони здоров’я Максим Степанов планує зробити дембільський акорд на займаній посаді та в черговий раз надати можливість підзаробити на державному бюджеті окремим постачальникам медичного обладнання.

Вже найближчим часом, Степанов планує спрямувати близько 1 млрд гривень до місцевих органів влади, які опікуються охороною здоров’я, на проведення торгів із придбання стаціонарних ангіографічних рентгенівських систем.

Чому вказану закупівлю будуть проводити саме вони, а не спеціально для цього створене централізоване державне підприємство «Медичні закупівлі України», не є складною дилемою. Конфлікт між Степановим та керівником підприємства, у зв’язку з неможливістю Міністром одноособово впливати на процес державних закупівель, вже давно обговорюється у ЗМІ.

Тому 22 квітня робочою групою при Міністерстві охорони здоров’я було затверджено медико-технічні вимоги до предмету закупівлі за кошти державного бюджету – стаціонарних ангіографічних рентгенівських систем.

В самому Міністерстві відсутня інформація про необхідну кількість вказаного обладнання у регіонах, його фактичної наявності та використання у закладах охорони здоров’я, закупленого в попередні роки, а також готовності у лікарнях приміщень для введення новопридбаних ангіографів у експлуатацію.

До того ж, навіть у регіонах немає інформації про наміри МОЗ закупити для них ангіографічне обладнання, як і немає достатньої кількості відповідних фахових спеціалістів, що знову призведе до неможливості використання вказаних дороговартісних медичних виробів.

Але кого вказане буде хвилювати, коли на горизонті мільярд.

За керування Степанова Міністерство знову повернулось до виконання непритаманних йому функцій – втручання у сферу закупівель та визначення кількості товарів, їх технічних характеристик, при цьому не будучи експертом з аналізу ринку медичного обладнання.

В черговий раз вказане дозволило Міністру в ручному режимі впливати на процес прийняття технічного завдання на ангіографи під заздалегідь визначених постачальників.