Главное

Закон про коронавірус набув чинності - Горячие новости

11:32 18 Март Киев, Украина

Закон про коронавірус набув чинності Закон про коронавірус набув чинності Корреспондент.net, Сьогодні, 11:23 0 0 Фото: пресс-служба Нацполиции Закон про коронавірус має тимчасову дію Закон про протидію коронавірусу напередодні прийняв парламент, а сьогодні затвердив президент. Президент Володимир Зеленський підписав закон про боротьбу з поширенням коронавірусу, прийнятий Верховною Радою напередодні. Зокрема, закон вводить штрафи за порушення правил карантину, позбавлення волі до 8 років, якщо це порушення призвело до загибелі людей. Також на період карантинних заходів забороняється нараховувати пеню за несвоєчасну оплату комуналки або відключати послуги ЖКГ за несплату.

Карантин належить до форс-мажорних обставин, а працівникам підприємств дозволено йти у неоплачувану відпустку на його період. Також закон ввів відстрочку на подачу декларацій до 1 червня, а не 1 квітня. Закон також містить інші норми:     проведення закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для цієї мети, без застосування процедур, передбачених ЗУ Про державні закупівлі;     стовідсоткова передоплата за такі товари, роботи і послуги;     звільнення від сплати ввізного мита та ПДВ лікарських засобів, медичних виробів і/або медичного обладнання, призначених для запобігання виникненню та поширенню коронавірусу;     контроль з боку Кабінету міністрів щодо цін на лікарські засоби, товари медичного призначення та соціально значущі товари. Також передбачена заборона на скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (на період карантину та на 30 днів після його скасування).

Крім того, закон передбачає 200 відсоткові премії медикам, безпосередньо зайнятим на роботах із ліквідації захворювання серед людей з коронавірусом. Як повідомлялося, в ніч на 17 березня Кабмін прийняв низку обмежувальних заходів для запобігання поширенню коронавірусу. Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet Коронавірус СюжетКоронавірус в Україні.