Главное

Зеленський підписав закон, який прискорить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції - Читать всем на rezonans

22:51 10 Август Киев, Украина

Зеленський підписав закон, який прискорить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів" №817-IX, який Верховна Рада ухвалила 21 липня, повідомляється на сайті глави держави в понеділок. Документ вносить зміни до ч. 2 ст. 31 і ст.

315 Кримінально-процесуального кодексу України та встановлює, що кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, санкція покарання за якими передбачає позбавлення волі більше ніж на десять років, здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів тільки за клопотанням обвинуваченого. "Це пришвидшить розгляд кримінальних проваджень у судах першої інстанції, що позитивно вплине на реалізацію прав сторін кримінального провадження, дотримання засад кримінального провадження, якість роботи місцевих судів України загальної юрисдикції. Такий крок також розвантажить українські суди від розгляду великої кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох професійних суддів і сприятиме покращенню доступу громадян до правосуддя та виконанню завдань кримінального провадження, які закріплені як у національному законодавстві, так і в міжнародних угодах", - ідеться в повідомленні. На сайті президента наголошується, що досі багато проваджень, які розглядали в судах першої інстанції колегією суддів, перебували в цих судах по два роки і більше, що пов'язано із зростанням кількості таких справ і зі складністю узгодження графіків судових засідань між членами колегії, особливо в період відпусток.