Главное

Зеленський подякував визволителям Краматорська і Слов'янська та жителям цих міст за проявлену в 2014 році громадянську позицію - related

11:31 09 Июль Киев, Украина

Зеленський подякував визволителям Краматорська і Слов'янська та жителям цих міст за проявлену в 2014 році громадянську позицію - related Президент України Володимир Зеленський подякував усім, хто у 2014 році брав участь у звільненні Краматорська та Слов'янська від російської окупації, і жителям цих міст за проявлену громадянську позицію. "Ми дякуємо всім, завдяки кому над цими містами знову замайоріли українські прапори, - нашим військовим, добровольцям, правоохоронцям, волонтерам. Ви зробили це, незважаючи на чисельну перевагу противника", - сказав він у п'ятницю на пам'ятних заходах із нагоди п'ятої річниці звільнення Слов'янська та Краматорська від російської окупації. Зеленський відзначив "воїнів, які героїчно відстояли краматорський аеропорт, були 47 днів в оточенні і 17 днів практично без води".

Особливу вдячність президент висловив жителям звільнених міст. "Ви не стояли осторонь, не боялися виходити на вулицю з українськими прапорами, пережили страшні часи без води, світла, зв'язку. Дехто, ризикуючи життям, пробирався до краматорського аеропорту, щоб допомогти нашим військовим, які тримали оборону", - наголосив він. Зеленський нагадав, що після того з'явилися білборди з гаслами "Краматорськ - це Україна", "Слов'янськ - це Україна", вони стали трендом, і були підхоплені всіма звільненими містами.

Президент зазначив, що меморіальний камінь на честь загиблих героїв на місці, звідки розпочалося звільнення цих міст, було закладено завдяки волонтерам та активістам, а завдяки людям із різних міст України було побудовано меморіал. Водночас він зазначив, що був шокований тим фактом, що держава в цьому ніяк не допомагала. "Я зараз не тільки про це меморіал. Ми робитимемо все, щоб можна було сказати: Донбас - це не просто Україна, Донбас - це заможна та процвітаюча Україна", - заявив він.

У прес-службі президента звернули увагу, що Зеленський першим з українських чиновників відвідав цей меморіал. Глава держави поклав квіти до пам'ятних знаків загиблим воїнам-учасникам АТО, зокрема генерал-майору Сергію Кульчицкому та загиблим військовослужбовцям Національної гвардії і співробітникам МВС. Пам'ять полеглих ушанували хвилиною мовчання. Меморіальний камінь на місці ключового бою, який стався в ніч на 5 липня 2014 року під час звільнення Краматорська та Слов'янська, було встановлено в 2015 році з ініціативи волонтерів і за підтримки місцевих підприємців та активістів.