Мнения

Арахамія назвав умову повернення Дубінського до фракції "Слуга народу" - Экстренные новости Украина

02:32 02 Февраль Киев, Украина

Арахамія назвав умову повернення Дубінського до фракції "Слуга народу" Нардепа Олександра Дубінського можуть поновити у фракції "Слуга народу", якщо так вирішать 70% фракції. Про це журналістам після засідання фракції заявив її голова Давид Арахамія, зазначає LB.ua. "Якщо він доведе невинність у цьому процесі та те, що він не втручався ні в які вибори, якщо він буде мати бажання долучитись, то я із задоволенням скличу фракцію. І фракція вирішить таким же саме чином.

Якщо буде 70% "за", то він може повернутися", – сказав він. Арахамія додав, що у нього було кілька особистих бесід із Дубінським щодо його виключення з фракції. "Звичайно, ми мали кілька розмов з ним. Я йому особисто пропонував зробити таким чином, як йому радив президент (Володимир Зеленський двічі пропонував вийти з фракції самостійно. – "ГОРДОН").

Та піти своїм шляхом", – зазначив він. 1 лютого фракція "Слуга народу" провела засідання, на якому розглянула питання виключення Дубінського з її складу. За виключення проголосувало 198 нардепів. Причиною виключення стало те, що 1 січня США занесли Дубінського до санкційного списку.

Під санкції також потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко. За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року". 22 січня Дубінський повідомив, що Monobank запропонував закрити його рахунки. Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк говорила в інтерв'ю "Українській правді", що особи, проти яких вводить санкції мінфін США (список OFAC), автоматично потрапляють "у систему фінансового моніторингу всіх банків цивілізованого світу".

Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Дубінським. Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року. Він скаржився на тиск і наклеп з боку Центру протидії корупції (громадська організація зверталася до мінфіну США із закликом ввести санкції проти нардепа). Деркач у травні, червні, липні та вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних переговорів п'ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками.

Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і новообраним президентом США Джо Байденом. На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка й Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й отримання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України. .