Мнения

Арахамія розповів, коли надішле Разумкову лист із повідомленням про виключення Дубінського з фракції - Расследование редакции

02:32 02 Февраль Киев, Украина

Арахамія розповів, коли надішле Разумкову лист із повідомленням про виключення Дубінського з фракції Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія надішле голові Верховної Ради Дмитрові Разумкову лист із повідомленням про виключення Олександра Дубінського зі складу монобільшості 2 лютого. Про це він розповів під час спілкування з журналістами сьогодні, після засідання фракції, на якому оголосили результати голосування щодо виключення Дубінського, пише "Інтерфакс-Україна". "Завтра від мене – я щойно підписав – піде лист на ім'я голови Верховної Ради з повідомленням про те, що пан Дубінський як народний депутат припинив участь у діяльності нашої фракції", – сказав він. За виключення Дубінського проголосувало 198 нардепів від "Слуги народу" (80,5% членів фракції).

Як уточнив Арахамія, проти було 29 депутатів, 19 не визначилися. Голова монобільшості нагадав, що рішення фракція ухвалює 70% голосами "за". 25 січня відбулося засідання парламентської фракції "Слуга народу", на якому президент України Володимир Зеленський, за даними ЗМІ, двічі пропонував Дубінському вийти з її складу, але той не погодився. Між президентом і нардепом сталася суперечка, писала "Українська правда".

1 січня США занесли Дубінського до санкційного списку. Під санкції також потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко. За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року". 22 січня Дубінський повідомив, що Monobank запропонував закрити його рахунки.

Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк говорила в інтерв'ю "Українській правді", що особи, проти яких вводить санкції мінфін США (список OFAC), автоматично потрапляють "у систему фінансового моніторингу всіх банків цивілізованого світу". Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Дубінським. Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року. Він скаржився на тиск і наклеп з боку Центру протидії корупції (громадська організація зверталася до мінфіну США із закликом ввести санкції проти нардепа).

Деркач у травні, червні, липні й вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних переговорів п'ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і новообраним президентом США Джо Байденом. На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка й Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й одержання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд. Деркач вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України.