Мнения

Баканов: Зрадник у наших лавах – це неприємно, але ми взяли курс на очищення СБУ - Последние новости

02:32 02 Февраль Киев, Украина

Баканов: Зрадник у наших лавах – це неприємно, але ми взяли курс на очищення СБУ Голова СБУ Іван Баканов на закритому спільному засіданні комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і комітету з питань правоохоронної діяльності прокоментував резонансну справу ексзаступника голови спецслужби Дмитра Нескоромного. Про це повідомляє пресцентр СБУ. "Зрадник у наших лавах – це, безумовно, неприємний факт. Але затримання його та інших осіб якраз і свідчать про те, що ми взяли курс на очищення СБУ.

На побудову нової, ефективної та дієвої спецслужби", – заявив він. Баканов підтвердив, що спецслужба перевіряє інформацію про зв'язок Нескоромного із ФСБ РФ. "Як бачимо з окремих аудіозаписів, оприлюднених у ЗМІ, імовірно, не обійшлося тут і без російського сліду. Тож буде детально вивчено можливий зв'язок підозрюваного зі спецслужбами країни-агресора", – підкреслив голова СБУ.

Він повідомив, що записи розмов фігурантів підтверджують, що приводом для підготовки замовного вбивства начальника внутрішньої безпеки СБУ генерала Андрія Наумова є його професійна діяльність – він не дозволяв підозрюваним призначити своїх людей на посади у спецслужбі. Також Баканов зазначив, що СБУ має унікальний досвід із розкриття замовних убивств – лише протягом 2020-го таких справ було 12. Він запевнив, що розкриття організації замовного вбивства Наумова для відомства "нічим не відрізняється від інших аналогічних злочинів". "Для нас усі життя однакові", – заявив він і навів як приклад справу про вбивство активістки Катерини Гандзюк і запобігання вбивству добровольця Адама Осмаєва.

Нескоромного підозрюють в організації вбивства Наумова. Першим про підготовку замаху повідомив головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов. Посилаючись на свої джерела, він розповів, що 22 січня в Києві у цій справі затримали полковника СБУ Юрія Расюка. Журналіст назвав Наумова другом і "правою рукою" голови СБУ Івана Баканова і розповів, що в замовленні вбивства підозрюють колишнього першого заступника голови СБУ Нескоромного (президент України Володимир Зеленський призначив його на цю посаду в листопаді 2019 року, а звільнив у березні 2020-го).

23 січня СБУ підтвердила інформацію про запобігання вбивству свого співробітника. У відомстві розповіли, що за вчинення злочину організатор запропонував $50 тис. За даними Бутусова, Расюк уклав угоду зі слідством і підтвердив, що Нескоромний був не тільки організатором, але й замовником замаху. .