Мнения

Депутат Іванісов, якого було засуджено за зґвалтування, повернувся до роботи в Раді - Расследование редакции

04:20 15 Январь Киев, Украина

Депутат Іванісов, якого було засуджено за зґвалтування, повернувся до роботи в Раді 14 січня до роботи у Верховній Раді повернувся позафракційний народний депутат Роман Іванісов, якого виключили із пропрезидентської фракції "Слуга народу" після того, як стало відомо, що його в 1996 році було засуджено за зґвалтування. Про це повідомив фотограф Ян Доброносов у Facebook. Він зазначив, що колеги-депутати зустріли Іванісова обіймами.

https://www.facebook.com/yan.dobronosov/posts/3619312741419652
Згідно з даними на сайті Верховної Ради, Іванісов не приходив у Верховну Раду з того часу, як виник скандал через появу у ЗМІ інформації про те, що його було засуджено.

Востаннє нардеп реєструвався в електронній системі Ради 15 листопада. Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів у коментарі LB.ua, що законодавчого механізму, який передбачає можливість примусити Іванісова скласти депутатський мандат, немає. "Наразі позиція не змінилася. Але, на жаль, у нас немає законодавчого механізму, щоб це (позбавлення Іванісова мандата. – "ГОРДОН") сталося.

Але його виключено із фракції. Зараз він у стані депутата-одноосібника. Тому він не має стосунку до нашої фракції", – заявив Арахамія. Водночас він сказав, що має намір поговорити з колишнім колегою по фракції про голосування в сесійній залі.

"Запитаю, які у нього плани і як він буде голосувати. Він залишається депутатом. Тому потрібно запитати, яка у нього позиція. Можливо, якісь важливі законопроєкти він буде підтримувати", – сказав глава керівної фракції.

19 листопада у ЗМІ з'явилася інформація, що Іванісова було засуджено за зґвалтування. Нардеп оприлюднив довідку про відсутність судимості, у якій написано: "Незнятої або непогашеної судимості не має". Порядок зняття та погашення судимості передбачено ст. 89 і 90 Кримінального кодексу України.

20 листопада генеральний прокурор України Руслан Рябошапка заявив, що Іванісова було засуджено за зґвалтування, але його судимість погашено. Пізніше в Генпрокуратурі повідомили, що цю інформацію не підтверджено, перевірка триває. 21 листопада колишній заступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов оприлюднив копію вироку народному депутату. Його було засуджено за скоєння злочинів, передбачених ст.

17, ч. 3 ст. 117 Кримінального кодексу України 1960 року (замах на зґвалтування, вчинене групою осіб); ч. 2 ст.

118 КК України 1960 року (задоволення статевої пристрасті у неприродний спосіб із застосуванням фізичного насильства, вчинене групою осіб). 2 грудня Іванісова виключили із фракції. Арахамія заявляв, що "Слуга народу" надіслала офіційні запити у правоохоронні органи щодо ймовірної судимості Іванісова. Він говорив, що у фракції чинитимуть "психологічний тиск" на Іванісова, щоб він склав депутатський мандат, якщо інформація про злочин підтвердиться.