Мнения

До законопроєкту про ринок землі подали понад 3 тис. поправок – нардеп Качура - Экстренные новости

01:36 03 Декабрь Киев, Украина

До законопроєкту про ринок землі подали понад 3 тис. поправок – нардеп Качура До законопроєкту про ринок землі під час підготовки до другого читання запропонували понад 3 тис. правок. Про це "Укрінформу" 2 грудня сказав нардеп від "Слуги народу" Олександр Качура. "Я можу підтвердити, що надійшло більше ніж 3 тис.

поправок. Тому ми зараз збираємося тут [на засідання фракції "Слуга народу"], щоб обговорити і консолідувати всі поправки і вирішити на фракції, які саме поправки і чиї будуть проголосовані. Ми проведемо сигнальне голосування по поправках, які, зокрема, є тотожними, і вже будемо виходити з готовою позицією на голосування", – сказав він. Із 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року. У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" авторства депутатів від "Слуги народу". Документ не підтримали парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос", а також депутатська група "За майбутнє".

У документі зазначено, що після зняття мораторію одна людина може придбати не більше ніж 213 тис. га землі. Уповноважений президента України із земельних питань Роман Лещенко повідомив, що питання ліміту до другого читання переглянуть. Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував відкриття ринку землі в Україні з 1 жовтня 2020 року.

Зеленський пообіцяв, що питання про можливість продажу землі іноземцям винесуть на всеукраїнський референдум. Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного із 22-го до 25 листопада, ухвалення Верховною Радою в першому читанні законопроєкту про ринок землі підтримують 28,7% респондентів, не підтримують 65,4%. Якби референдум про ринок землі проводили найближчої неділі, "за" проголосували б 22% опитаних, проти – 59%. .