Мнения

Gaudeamus igitur, juvenes dum sumus! Відомі вінничани поділились спогадами про студентське життя - Последние новости

10:34 26 Январь Киев, Украина

Gaudeamus igitur, juvenes dum sumus! Відомі вінничани поділились спогадами про студентське життя На пари – в зайцях, доповідь про штучний інтелект «в бікіні» та замуровані у стінах гуртожитку студентки. Відомі вінничани згадують студентське життя. Хореограф Іван Козак, відомий світу як Jozzz – випускник Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. Активний та харизматичний студент був учасником команди «клубу веселих та кмітливих» під назвою «Торгова марка».

Своїми кумедними сценаріями майбутні економісти примушували плакати від сміху журі інтелектуально-гумористичної гри в КВК. «Так, на одному з конкурсів, нашу вінницьку команду студентів поселили в столичному гуртожитку, — пригадує Jozzz, - Звісно, нам не спалось, тож, щоб не нудьгувати, вирішили зробити «сюрприз» тим, хто солодко спав. Так, одного студента ми тишком-нишком перенесли в кухню, а ще одного у ванну, от саме він і прокинувся від бадьористої течії води з душу. Також, ще одного разу, ми примудрились «замурувати» збірну команду дівчат з Вінниці.

Вони відкривають двері кімнати гуртожитку, а перед ними – стіна». Голова правління ГО «Гармонія» Людмила Нецкіна будівництвом в студентські роки не займалась, проте, зізнається: «скелетів у шафі» вистачає. Не один раз і сама потрапляла на «гачок» жартівників, навчаючись та проживаючи в гуртожитку Вінницького Педагогічного Університету. «Взагалі, студентські роки були най-най радіснішими, веселими та безсонними в моєму житті.

Часто, зустрічаючись зі своїми університетськими друзями, а серед них є і відомі вінничанам обличчя, ми згадуємо наші шалені історії, їх було безліч! Пам'ятаю, як колись бігла на пари, а я жила в гуртожитку навпроти університету, і забула перезути взуття, бо як завжди запізнювалася, так і вигналась в кімнатних капцях – «зайцях», - розповідає Людмила, — Про «модне» взуття я згадала тільки в корпусі університету. На пари я, звичайно, запізнилася, бо ж побігла назад перевзуватися. А ще в нас була на поверсі спільна кухня й одного разу прийшли робити собі чай: поставили чайник на плиту і пішли чекати до кімнати, коли він закипить. Принесли окріп, заварили чай, від якого в нас ледь не знудило.

Він був таким соленим, як ропа! Тоді збагнули: хлопці з сусідньої секції не пошкодували нам в чайник солі». Вінницький репер Ennyday, переконує: студентство було в радість та в користь. Навчався добре, втім, як і всі його однолітки, іноді «філонив» та «випускав пару». «За те, що реготів на парі інформатики мене «покарали»: я мав підготувати дуже важливу доповідь і принести її на наступну лекцію.

Згадав я про це, звісно ж, в останню мить, і замість підготовленого реферату — виступав перед цілим потоком, тримаючи в руках чоловічий журнал «Men's Health», з якоюсь красунею в одних бікіні на сторінці, де саме була стаття про розробки у сфері штучного інтелекту. Не дивлячись на абсурдність цього всього зі сторони — докопатись було ні до чого — стаття дійсно була цікава і на тему», - згадав студентство Валентин Лавренюк. 25 січня – День Студента, тож всі, хто зараз навчається, або ж вже отримав диплом мають чудова можливість відзначити це свято та ще й у свій законний вихідний. Також цього дня вітаємо усіх Тетян, Тетянок і Танюсиків вітаємо із Днем Ангела.

І не випадково ці дати збігаються за календарем. Тетяна вважається покровителькою студентів і педагогів ще з III століття в пам'ять святої мучениці Татіани. За переказами, християнку примушували вклонитись давньогрецькому богу Аполлону. Натомість, Татіана молилась Христу.

В цей час стався землетрус, який зруйнував храм і скульптуру язичницького бога. З Татіаною пов’язано багато чудес, після звірячих катувань вона залишалася неушкодженою. Але її таки стратили: 25 січня 226 року за новим стилем. А в 1755 році Тетянин день став ще й студентським святом.

Його історія пов'язана з тим, що в цей день імператриця Єлизавета Петрівна підписала указ про заснування Московського університету. Це був перший навчальний заклад в Російській імперії такого високого рівня. Засновником університету став генерал-ад'ютант Іван Шувалов, який обрав цей день для укладання договору не випадково. Якраз 25 січня відзначала свій День Народження його мати Тетяна.