Мнения

Герус заявив, що Кабмін таємно ухвалив дискримінаційні рішення для державних енергокомпаній. За даними ЗМІ, у виграші опинився ДТЕК Ахметова

23:11 23 Май Киев, Украина

Герус заявив, що Кабмін таємно ухвалив дискримінаційні рішення для державних енергокомпаній. За даними ЗМІ, у виграші опинився ДТЕК Ахметова Кабінет Міністрів України 22 травня ухвалив низку документів, які регулюють роботу енергетичної галузі, причому в порядку денному засідання ці документи не фігурували. Про це написав у Facebook представник президента в уряді Андрій Герус. Цих рішень не було в затвердженому переліку питань, їх не озвучували з голосу, стверджує постпред, якому не надали слова на засіданні Кабміну. "Деякі рішення, які сьогодні розглядалися на Кабміні, очевидно, містять дискримінаційні норми, які ставлять державні компанії в гірші умови, а приватні енергетичні компанії отримують привілейоване становище.

На жаль, такі рішення приймалися поспіхом ще до отримання відповідного висновку Антимонопольного комітету", – заявив Герус. За його словами, позиція уряду викликає незадоволення іноземних інвесторів, які скаржаться на штучне обмеження конкуренції та створення переваг для окремих енергетичних компаній. "Найкраще в цій ситуації було б, якби на наступне засідання уряду було повторно винесено такі складні дискусійні питання для повноцінного розгляду та прозорого прийняття рішення. Разом із тим хочу подякувати членам уряду Іванні Климпуш-Цинцадзе та Павлу Розенку, які наполягали на важливості прозорого розгляду таких важливих питань", – написав Герус.

"Громадське" з посиланням на власні джерела стверджує, що Кабмін негласно ухвалив рішення перевести збитки від продажу електроенергії населенню на державні енергетичні підприємства, забезпечивши прибутковість компанії ДТЕК донецького підприємця Ріната Ахметова. "Уряд поклав спеціальні зобов'язання на "Енергоатом", "Укргідроенерго" та частково на "Укренерго". Це означає, що державні компанії повинні будуть продавати електроенергію населенню за зниженими цінами. Це робиться для того, щоб запровадження ринку електроенергії не призвело до різкого зростання тарифів на світло.

Водночас на компанію ДТЕК таких зобов'язань не поклали, тому вона й надалі продаватиме свою електрику за вищими, ринковими цінами", – стверджують журналісти. Депутат Верховної Ради Сергій Лещенко написав у Facebook, що план "змови" було реалізовано за годину до засідання Кабміну на апаратній нараді. "Засідання відкривається. Усі рішення, які внесено до порядку денного, ухвалюють одним голосуванням.

Нікому слова не дають, оголошують про ухвалення всіх питань і закривають засідання. Тривало все хвилин 10. Ну, ми з Андрієм Герусом попередньо перевірили, що питання немає в порядку денному, і зітхнули з полегшенням. Як одразу ж до нас підходить співробітник Кабміну і каже: "Рішення в інтересах Ахметова теж ухвалено!" – обурився Лещенко.