Мнения

Гончарук про номер "Кварталу 95" про Гонтареву: Кожен має право жартувати, як йому хочеться - Экстренные новости

21:29 21 Октябрь Киев, Украина

Гончарук про номер "Кварталу 95" про Гонтареву: Кожен має право жартувати, як йому хочеться Ми живемо в демократичній країні, де кожен має право жартувати, як йому подобається. Таку думку 21 жовтня під час брифінгу висловив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук, коментуючи музичний номер "Кварталу 95" про підпал будинку ексголови НБУ Валерії Гонтаревої, передає кореспондент видання "ГОРДОН". Він зазначив, що позиція президента щодо підпалу будинку Гонтаревої давно відома і прив'язувати його до номера "Кварталу 95" не варто. "Особисто я відео не бачив.

Радіти і сміятися з горя інших я не вважаю нормальним, але я вважаю, що у світі дуже багато сатиричних видань і команд, у яких дуже різний стиль. Тому оцінювати гумор політику або державному чиновнику – це, на мою думку, дурний тон. У нас демократична держава і кожен має право жартувати, як йому хочеться", – сказав Гончарук. Прем'єр висловив думку, що якби про підпал будинку Гонтаревої пожартував хтось інший, а не "Квартал 95", то "цей гумор узагалі пройшов би непоміченим".

Прем'єр запевнив, що президент разом із правоохоронцями вживає всіх необхідних заходів, щоб розібратися, як виникла пожежа в будинку Гонтаревої, і дати цьому оцінку. Він додав, що правоохоронці повинні приділити підпалу "найбільшу увагу". Зокрема розібратися, "хто за цим стоїть і як так сталося, що ця подія співпала з візитом місії МВФ". "Це набагато важливіша подія, у якій треба розібратися, а коментувати якість гумору я не дуже хотів би", – підкреслив Гончарук.

Концерт "95 Кварталу" з музичним номером про підпал будинку Гонтаревої, який виконали хор імені Верьовки та шоумен Євген Кошовий, вийшов на каналі "1+1" 19 жовтня. "Горіла хата, палала, у Лондоні жінка плакала", – заспівали, зокрема, вони. На відео також лунають слова про те, що "хата горить у Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича" і "хата згоріла від стида". У коментарях під відео багато користувачів розкритикували номер. У коментарі "Радіо Свобода" Гонтарева назвала подію "соромом".

Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що йому соромно за хор імені Верьовки. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов висловив думку, що номер "Кварталу" прямо і негативно впливатиме на інвестиційний клімат в Україні. Гонтарева очолювала Нацбанк України із червня 2014-го до березня 2018 року. Зараз живе в Лондоні.

Про переїзд туди вона повідомила в листопаді 2018 року. 17 вересня невідомі спалили будинок Гонтаревої під Києвом. Правоохоронці повідомили, що знайшли на місці підпалу запальну ракету. Нацполіція відкрила кримінальне провадження за ч.

2 ст. 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення або пошкодження майна). В Офісі президента України назвали подію "брутальним злочином" і заявили, що глава держави чекає від правоохоронних органів якнайшвидшого розкриття справи. У Нацбанку України заявили, що розцінюють останні події, які відбулися з Гонтаревою та її сім'єю, як погрозу керівництву регулятора.