Мнения

ГПУ оголосила підозру голові Окружного адмінсуду Києва за чотирма статтями Кримінального кодексу, його заступнику – за трьома - Выбор редакции rezonans

10:55 06 Август Киев, Украина

ГПУ оголосила підозру голові Окружного адмінсуду Києва за чотирма статтями Кримінального кодексу, його заступнику – за трьома 2 серпня заступник генерального прокурора України оголосив підозри голові Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павлові Вовку, його заступнику, судді ОАСК та судді Суворовського райсуду Одеси. Про це інформує Генеральна прокуратура України (ГПУ). Оголошення підозр стало результатом досудового розслідування, "на підставі зібраних доказів щодо фактів порушення суддями вимог Конституції України, закону України "Про судоустрій і статус суддів", які містять у собі ознаки вчинення тяжких злочинів". Вовка підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч.

3 ст. 27, ст. 351-2, ч. 2 ст.

375 і ч. 2 ст. 376 КК України, "а саме в організації створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її членів, організації постановлення суддею завідомо неправосудного рішення та втручанні в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків". Заступнику Вовка інкримінують ч.

5 ст. 27, ст. 351-2 і ч. 2 ст.

376 КК України (пособництво у створенні штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та її членів, втручання в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов'язків). Прізвища заступника не вказано. У Вовка їх на сайті суду вказано двоє – Євген Аблов і Володимир Келеберда. Неназваних суддю ОАСК і суддю з Одеси підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ст.

351-2 і ч. 2 ст. 375 КК України, тобто "у створенні штучних перешкод у роботі члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та постановленні завідомо неправосудного рішення й ухвали, вчинених в інших особистих інтересах". 30 липня прессекретарка генпрокурора України Лариса Сарган повідомила, що 2 серпня прийти у ГПУ на допит і для вручення підозр мали Вовк, судді Євген Аблов, Ігор Погрібніченко та Іван Шепітко.

26 липня співробітники ГПУ та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) провели в ОАСК обшук. За інформацією Генпрокуратури, судді цього суду системно втручалися в діяльність вищих органів влади України. За словами керівника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, повідомлення про підозру підготовлено керівництву суду та чотирьом суддям. Адвокат суду Євген Солодко повідомив, що під час обшуку було пошкоджено сервер суду і вилучено матеріали справ, у яких фігурують Горбатюк та директор НАБУ Артем Ситник.

На аудіозаписах, опублікованих НАБУ, Вовк і його колеги серед іншого обговорюють подавання позовів в Окружний адмінсуд для зупинення повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, блокування процесу оцінювання суддів, підбір лояльних членів комісії. В ОАСК заявили про грубе втручання у свою діяльність, спроби тиску на суддів та їх дискредитацію. Вовк сказав, що обшуки у приміщенні суду – це цирк, а записи розмов суддів, оприлюднені правоохоронцями, сфальсифіковано. 11 суддів Окружного адмінсуду Києва поскаржилися у Вищу раду правосуддя на тиск із боку ГПУ і НАБУ.