Мнения

Кабмін встановив обмеження на зарплати топчиновників – Гончаренко - СМИ rezonans.info

17:47 15 Январь Киев, Украина

Кабмін встановив обмеження на зарплати топчиновників – Гончаренко Кабмін встановив обмеження на зарплати топчиновникам. Про це повідомив 15 січня в Telegram нардеп від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко. За його словами, було встановлено мінімальний розмір посадового окладу – два прожиткові мінімуми. Із 1 січня 2020 року прожитковий мінімум в Україні становить для працездатних осіб – 2102 грн, тобто мінімальний посадовий оклад становить 4204 грн.

Розмір посадових окладів запропонували затвердити у гривнях, а не в коефіцієнтах, як, зазначає Гончаренко, було у 2019 році. "Наприклад, керівник державного органу (Офіс президента, апарат РНБО) матиме посадовий оклад на рівні 37,8 тис. грн, а рівня міністерства та центральних органів виконавчої влади – 33,6 тис. грн", – написав він.

Надбавка за ефективність першому віцепрем'єр-міністрові, віцепрем'єр-міністрам, їхнім заступникам становитиме до 200% посадового окладу, так само, як і премії за особистий внесок у загальні результати роботи. Ексміністр соціальної політики Павло Розенко 13 січня повідомив, що, за його інформацією, зарплати українським топчиновникам підвищили у три з половиною – п'ять разів, а зарплату нардепам – у два з половиною рази, більш ніж до 100 тис. грн на місяць. Коментуючи цю інформацію, спікер парламенту Дмитро Разумков зазначив, що зарплати нардепам підвищили на 3 тис.

грн "у зв'язку з прожитковим мінімумом". У коментарі виданню "ГОРДОН" Розенко сказав, що керівництво Верховної Ради змінило плани щодо підвищення зарплат народним депутатам через резонанс у суспільстві. 13 січня "Українська правда" з посиланням на дані електронного декларування та ЗМІ повідомила, що міністр культури, молоді і спорту України Володимир Бородянський у грудні 2019 року отримав зарплату 112 904 грн, його перший заступник Анатолій Максимчук – 405 000 грн. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук 14 січня заявив, що роботу державних топменеджерів має бути відповідно винагороджено, оскільки на чиновників "покладена велика відповідальність за результати".