Мнения

Клімкін: Ні Порошенко, ні його команда на початку не хотіли ні томосу, ні створення ПЦУ - СМИ rezonans.info

15:33 09 Декабрь Киев, Украина

Клімкін: Ні Порошенко, ні його команда на початку не хотіли ні томосу, ні створення ПЦУ П'ятий президент України Петро Порошенко спершу не хотів створення Православної церкви України й отримання томосу про автокефалію, заявив у інтерв'ю виданню "ГОРДОН" колишній український міністр закордонних справ Павло Клімкін. "Особливо напруженими були 2014–2016 роки, ми працювали по 24 години на добу, виживали на каві та адреналіні. У мене є дві речі, які я вважаю досягненням. Перше – те, що вдалося втримати ситуацію в перші три роки після початку війни.

Друге – отримання томосу і створення Православної церкви України. Тоді лише дві людини переконували Порошенка почати цю роботу – [ексзаступник глави Адміністрації Президента] Ростислав Павленко і я. Ні Порошенко, ні його команда на початку цього не хотіли. Оці дві речі я вважаю фундаментальними для новітньої історії України", – сказав ексміністр.

Клімкін: Те, що ви чуєте про підготовку до нормандської зустрічі, – навіть не верхівка айсберга, це нічого. Усе йде закритими каналами. Читайте повну версію інтерв'ю ПЦУ було створено у грудні 2018 року шляхом об'єднання Української православної церкви Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви. Українська православна церква Московського патріархату створення нової церкви не підтримала. 5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив його у Стамбулі главі Православної церкви, митрополитові Епіфанію.