Мнения

Мінгареллі назвав співпрацю з МВФ умовою одержання Україною фінансової допомоги ЄС

23:12 23 Май Киев, Украина

Мінгареллі назвав співпрацю з МВФ умовою одержання Україною фінансової допомоги ЄС Продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом є однією з умов надання другого траншу макрофінансової допомоги Євросоюзу обсягом €500 млн. Про це 22 травня заявив глава представництва Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі у коментарі агентству УНІАН. "МВФ – одна з умов. Україна має перебувати у програмі з МВФ, щоб отримати нашу макрофінансову підтримку", – зазначив він.

Мінгареллі уточнив, що для надання допомоги є й інші умови. Діалог щодо їх виконання з українською владою триває, тому назвати конкретних дат надання траншу Мінгареллі не зміг. 19 жовтня 2018 року МВФ і влада України домовилися про нову програму співпраці у форматі stand-by на загальну суму $3,9 млрд. У МВФ заявили, що перегляд програми проводитимуть щопівроку.

Україна одержала перший транш у розмірі $1,4 млрд за новою програмою 21 грудня. У Нацбанку України прогнозували, що наступний транш від МВФ Україна одержить у червні 2019 року. 21 травня до Києва прибула місія Міжнародного валютного фонду. Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман говорив, що місія працюватиме в Україні протягом двох тижнів.

22 травня міністр Кабміну Олександр Саєнко заявив, що місія МВФ припинила роботу в Україні. Українське представництво Фонду спростувало цю заяву і зазначило, що робота місії триває за графіком. Пізніше Саєнко сказав, що інформації про припинення роботи місії поки немає. Цього самого дня прес-служба президента України Володимира Зеленського повідомила, що він зустрінеться з місією МВФ наступного тижня.