Мнения

На нормандському саміті в Парижі обговорять "формулу Штайнмаєра" – МЗС Німеччини - Читать в rezonans.info

15:33 09 Декабрь Киев, Украина

На нормандському саміті в Парижі обговорять "формулу Штайнмаєра" – МЗС Німеччини На нормандському саміті в Парижі 9 грудня обговорять "формулу Штайнмаєра", заявила представниця міністерства закордонних справ Німеччини Марія Адебар, повідомляє російський "Інтерфакс". За словами Адебар, "формула Штайнмаєра" "буде частиною переговорів у Парижі". Вона додала, що йтиметься про те, чи можливо узгодити і сформулювати цю формулу в письмовому вигляді. "ГОРДОН" стежить за розвитком подій у день нормандського саміту 9 грудня в режимі онлайн У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію.

Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази. Переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

Новий саміт з урегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі відбудеться 9 грудня 2019 року в Парижі. Президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті терміни обміну "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу. Він вважає, що питання припинення війни на Донбасі треба вирішувати дипломатично. На початку жовтня 2019 року тристороння контактна група в Мінську погодила текст "формули Штайнмаєра".

"Ми підписали не "формулу Штайнмаєра", а погодили текст "формули Штайнмаєра", тому що її буде імплементовано в закон про особливий статус, тільки після того, як ми розуміємо, буде виведено всі війська, буде роззброєння незаконних збройних формувань на тимчасово окупованих територіях. Тобто коли буде безпека, тоді почнуться вибори, і тоді буде імплементовано "формулу Штайнмаєра", – коментував президент. "Формулу Штайнмаєра" названо ім’ям президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, ексглави МЗС ФРН. Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксовано в Мінських угодах щодо врегулювання конфлікту на Донбасі).

Парламент уже кілька разів продовжував його дію, востаннє – до 31 грудня 2019 року. У статті 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів згідно з українським законодавством із дотриманням міжнародних стандартів. Інші статті закону не діють, зокрема про амністію та недопущення кримінального переслідування учасників подій на Донбасі; про право мовного самовизначення жителів Донбасу і можливість використання російської мови в органах державної влади та місцевого самоврядування. Парламент має намір розробити новий закон про особливий статус Донбасу в межах реалізації "формули Штайнмаєра", документ буде підготовано разом із громадськістю, заявляв спікер парламенту Дмитро Разумков.