Мнения

На Житомирщині поліція активізовує протидію інтернет-магазинам наркотиків - СМИ rezonans.info

21:08 14 Сентябрь Киев, Украина

На Житомирщині поліція активізовує протидію інтернет-магазинам наркотиків Упродовж останнього місяця активні дії оперативників поліції на Звягельщині дозволили виявити низку месенджер-каналів, які пропонували придбати наркотичні засоби та психотропи. Окремі з них уже припинили своє функціонування та недоступні користувачам. Поліцейські закликають громадян заявляти про появу у групах соцмереж, месенджерах тощо інформації про продаж заборонених речовин.  Про це повідомляє пресслужба ГУНП в Житомирській області.Комплекс оперативно-профілактичних заходів передбачає спільну роботу працівників територіальних підрозділів ГУНП в Житомирській області та регіональних Управлінь боротьби з наркозлочинністю і кіберполіції НПУ з викриття фактів розповсюдження наркотиків і психотропних речовин через месенджер-канали та соцмережі. – Відповідні відпрацювання ми провели у Новоград-Волинському районі, де під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ прозвучали скарги на відверту рекламу у місті інтернет-каналів продажу заборонених засобів. У результаті моніторингу мережі та інших оперативних заходів щодо встановлення причетних до організації такого наркобізнесу вісім виявлених у мережі каналів припинили своє функціонування.

Відтак у цьому напрямку працюватимемо з колегами відповідних підрозділів Нацполіції і по всій території Житомирщини, - прокоментував начальник ГУНП в області Юрій Олійник.За словами керівника Управління боротьби з наркозлочинністю в Житомирській області ДБН НПУ Вадима Савчука, збут наркотичних і психотропних засобів прогнозовано перекочовує в інтернет-площину. Як правило, доставка дистанційно оплачених замовлень відбувається через так звані «закладки» у домовлених місцях. Відтак у процесі розробки оперативники документують протиправну діяльність причетних до збуту, найчастіше саме «кур’єрів», а тоді розкручують увесь ланцюг. Нерідко окремі із закладчиків виявляються організаторами інтернет-торгівлі.Нагадаємо, у травні цього року у Житомирі працівники Управління боротьби з наркозлочинністю ДБН спільно зі слідчими Житомирського ВП ГУНП викрили в одному з інтернет-месенджерів підпільний канал, через який житомирянин здійснював торгівлю в обласному центрі психотропними речовинами та галюциногенними грибами.

Нині за вказаним фактом триває уже судовий розгляд. Не так давно фахівці Харківського національного університету внутрішніх справ розробили у месенджері «Telegram» спеціальний акаунт «Стоп Наркотик», за допомогою якого користувачі самостійно можуть блокувати наркокрамниці. Приєднатися до чат-боту можливо за посиланням  https://t.me/stopdrugsbot?start=579357622 та безпосередньо у телеграм-каналі - @stopdrugsbot. Поліцейські ж закликають жителів Житомирщини повідомляти про всі випадки рекламування чи реального функціонування каналів з продажу наркотиків у месенджерах, групах соцмереж, інтернет-сторінках тощо. Повідомити до поліції про такі факти із наданням скріншотів, електронних адрес абощо можна на електронну скриньку [email protected] або зателефонувавши на лінію «102». Такі повідомлення будуть ретельно перевірені.