Мнения

НАБУ і САП прийшли з обшуками в лікарні "Укрзалізниці" - Экстренные новости Украина

02:35 11 Июнь Киев, Украина

НАБУ і САП прийшли з обшуками в лікарні "Укрзалізниці" Слідчі дії проводять у Києві, Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі в адмінприміщеннях лікарень. Обшуки проводять у межах розслідування ймовірного заволодіння посадовцями "Укрзалізниці" бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Ідеться про суму майже 60 млн грн, яку одержали лікарні від Національної служби здоров'я України для лікування пацієнтів із COVID-19. "Українська правда", посилаючись на джерела, написала, що лікарні "Укрзалізниці" не лікували пацієнтів із коронавірусною інфекцією, хоча одержали на це кошти від НСЗУ.

В "Укрзалізниці" повідомили, що "всіляко сприяють" діям правоохоронців і надали детективам доступ до всіх приміщень, де, згідно з постановою суду, мають провести обшуки. Там заявили, що з листопада 2020 року в клініках відомства пролікували 2428 пацієнтів із COVID-19. "Посадові особи філій "Центр охорони здоров’я" АТ "Укрзалізниця" підозрюються у спробі в період з вересня по грудень 2020 року закупити послуги ПЛР-тестування за завищеними цінами. На той час зазначені закупівлі були призупинені департаментом категорійного управління та службами безпеки АТ "Укрзалізниця".

Матеріали щодо можливого порушення було передано правоохоронцям", – ідеться в релізі держкомпанії. У НАБУ подробиць справи поки не повідомляли, уточнили лише, що дії чиновників "Укрзалізниці" кваліфікували за ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним унаслідок зловживання службовим становищем), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ст.

366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Розслідування можливих порушень НАБУ веде з 1 квітня. Детективи попросили осіб, які лікувалися в залізничних лікарнях Києва, Харкова, Львова, Одеси і Дніпра за свої гроші за програмою медичних гарантій за пакетом "Стаціонарна допомога пацієнтам із гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2", у період з 30 листопада 2020-го до 31 березня 2021 року, телефонувати на гарячу лінію НАБУ.

https://www.facebook.com/nabu.gov.ua/posts/2962332097345790
.