Мнения

"Навіть якщо вийде із "Слуги народу" 15 нардепів". Разумков заявив, що підстав для розпуску Ради немає - Экстренные новости

02:32 02 Февраль Киев, Украина

"Навіть якщо вийде із "Слуги народу" 15 нардепів". Разумков заявив, що підстав для розпуску Ради немає Спікер українського парламенту Дмитро Разумков переконаний, що конституційних підстав для дострокового припинення повноважень Верховної Ради IX скликання немає. Про це він сказав 1 лютого під час брифінгу у Верховній Раді України, передає кореспондент видання "ГОРДОН". "Навіть якщо вийде 15 осіб, то в нас буде 231 особа у фракції. І цього достатньо, щоб коаліція продовжувала працювати. Тому що фракція "Слуга народу" працює на правах коаліції у стінах Верховної Ради, – заявив Разумков. – Навіть якщо не буде 226, то, дійсно, це створює підстави для формування нової коаліції.

Конституція дозволяє це зробити протягом 30 днів". Підстави для розпуску парламенту будуть тоді, коли коаліцію не вдасться сформувати, зазначив голова ВРУ. 1 лютого нардепи від керівної фракції "Слуга народу" проголосували за виключення народного депутата Олександра Дубінського зі складу монобільшості. 26 січня Дубінський у відеозверненні до президента Володимира Зеленського заявляв, що якщо депутати від "Слуги народу" ухвалять рішення про його виключення із фракції, то це призведе до її розвалу.

За день до цього відбулося засідання парламентської фракції "Слуга народу", на якому Зеленський, за даними ЗМІ, двічі пропонував Дубінському вийти з її складу, але той не погодився. Між президентом і нардепом сталася суперечка, писала "Українська правда". 1 січня США занесли Дубінського до санкційного списку. Під санкції також потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко.

За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року". На останніх парламентських виборах, які відбулися в липні 2019 року, "Слугу народу" підтримало 43,16% виборців, "Опозиційну платформу – За життя" – 13,05%, "Батьківщину" – 8,18%, "Європейську солідарність" – 8,1%, "Голос" – 5,82%. "Слуга народу" сформувала монобільшість. Комітет виборців України на підставі голосувань депутатів у парламенті 2020 року дійшов висновку, що в монобільшості залишилося тільки 211 народних депутатів.