Мнения

Невзоров про скандальний пам'ятник Оленці: Це перший справжній пам'ятник путінській епосі - СМИ rezonans.info

21:09 27 Декабрь Киев, Украина

Невзоров про скандальний пам'ятник Оленці: Це перший справжній пам'ятник путінській епосі Скульптура Оленки, причетної до заснування російського міста Нововоронежі, є пам'ятником епохи президента РФ Володимира Путіна. Таку думку 23 грудня в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" висловив російський публіцист Олександр Невзоров. "Ми побачили цього тижня феноменальний пам'ятник, так звану Оленку. І це перший справжній пам'ятник путінській епосі.

Ми бачимо божевільну тітку, в якій сконцентровано час. Ми бачимо тітку, яка щойно проголосувала за поправки до конституції, тітку, яка віддала сина в армію, і його вбили на Донбасі, а останні 2 тис. вона віднесла попу, щоб сина пом'янули. У неї немає каналізації.

Вона ніколи не побачить Парижа, Єлисейських полів або каналів Венеції. Її іноді, мимохідь потрахує п'яний електрик, іде, не прощаючись, забувши у неї в бюстгальтері пасатижі, напевно. Але вона щаслива, і це видно по її обличчю. Вона щаслива, бо комплекс С-400, тому що Кримнаш.

І її дикість, і потворність – це і є обличчя часу", – сказав публіцист. Він вважає, що "цей пам'ятник прекрасний тим, що його можна ставити всюди, завжди і всім". "Єдине, що б я рекомендував скульпторам, – це зробити шарнірні рухомі руки і ноги у цього пам'ятника, щоб її можна було, наприклад, посадити за "Мідний вершник", обнявши [царя] Петра Олексійовича, як катають мотоциклісти своїх панянок. Такий пам'ятник можна було б ставити [російським політикиням Олені] Мізуліній, [Ірині] Яровій", – зазначив Невзоров.

За його словами, пам'ятник страшний, але "абсолютно порожній" і "чудово гуде на вітрі". 18 грудня в Нововоронежі відкрили пам'ятник Оленці. Скульптуру місцева влада назвала арт-об'єктом, а місцеві жителі – через нежіночне обличчя Оленки – "чортівнею" й "епічним трешем". 21 грудня в адміністрації Нововоронежа повідомили, що пам'ятник вирішили демонтувати.