Мнения

Нормандська зустріч. У Єврораді розповіли про свої очікування - СМИ rezonans

15:33 09 Декабрь Киев, Украина

Нормандська зустріч. У Єврораді розповіли про свої очікування Зустріч президента Володимира Зеленського та його російського колеги Володимира Путіна в Парижі покаже, чи є у Москви щира воля врегулювати конфлікт з Україною. Про це повідомив співголова Європейської ради з міжнародних відносин Карл Більдт у Twitter. "Президент Франції [Еммануель] Макрон говорив про нові стосунки з Росією, але це дійсно випробування", – додав він.

У 2014 році, одразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти й докази.

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні. 9 грудня президент України прибуде в Єлисейський палац о 15.55 за київським часом. О 16.05 Зеленський зустрінеться з Макроном, о 16.30 – із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, о 17.00 відбудеться зустріч усіх лідерів чотирьох країн, о 19.45 лідери "Нормандської четвірки" дадуть пресконференцію.