Мнения

Орбан заявив, що відносини Угорщини та України можна змінити за допомогою зустрічі із Зеленським - Спец. Материалы

21:58 10 Январь Киев, Украина

Орбан заявив, що відносини Угорщини та України можна змінити за допомогою зустрічі із Зеленським Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що керівництво його країни чекає особистої зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським. Про це глава угорського уряду повідомив 9 січня на великій пресконференції, інформує Blikk.hu. За словами Орбана, Україна – "велика країна – і так поводиться". Він підкреслив, що Угорщина намагалася організувати зустріч на вищому рівні, Будапешт висловив готовність до цього, але Україна "не стала стороною, яка приймає".

Орбан визнав, що відносини Києва і Будапешта порушені, і це потрібно змінити під час особистої зустрічі. Прем'єр Угорщини підкреслив, що його країна "чекає на свою чергу". Відносини України та Угорщини погіршилися після голосування Верховної Ради за закон "Про освіту". Закон у другому читанні та в цілому ухвалили 5 вересня 2017 року, він набув чинності 28 вересня.

Згідно з нормами цього документа, розширено використання державної мови в шкільному навчанні. Угорщина висловила занепокоєння майбутнім угорської меншини в Україні. У Будапешті блокують засідання комісії Україна – НАТО на вищому рівні і заявляють, що готові протистояти євроатлантичній інтеграції України, поки до закону не буде внесено змін. Водночас Орбан підкреслював у листопаді 2018 року, що підтримує Україну у протистоянні з Росією.