Мнения

Особиста зустріч Зеленського і Путіна можлива як "відступ" від нормандського саміту — Кулеба - Горячие новости

01:36 03 Декабрь Киев, Украина

Особиста зустріч Зеленського і Путіна можлива як "відступ" від нормандського саміту — Кулеба Особиста зустріч президента України Володимира Зеленського із президентом РФ Володимиром Путіним можлива як "відступ" від плану проведення нормандського саміту. Про це 2 грудня в ефірі програми "Свободи слова" на ICTV сказав віцепрем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба. "Саміт чотирьох – формат доволі гнучкий. Безумовно, передбачена певна протокольна частина, але від неї можливі відступи в разі, якщо для цього виникне потреби.

У "нормандії" ми не будемо дозволяти нашим колегам із Російської Федерації створювати будь-яке враження про те, що президент Зеленський домовляється про щось із президентом Путіним за спиною наших союзників із Франції або Німеччини та українського народу", – сказав Кулеба. Він зазначив, що зустріч Зеленського і Путіна в межах нормандського саміту може відбутися спонтанно. "Якщо для захисту інтересів Україні буде необхідно провести зустріч, вона буде проведена, якщо вона дасть можливість зробити крок уперед", – додав Кулеба. У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія розпочала збройну агресію.

Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на факти й докази, які вона демонструє. Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

15 листопада 2019 року пресслужба президента України повідомила, що саміт щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі відбудеться 9 грудня в Парижі. 19 листопада Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті терміни обміну "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу. Він вважає, що питання припинення війни на Донбасі треба вирішувати дипломатичним шляхом. 27 листопада помічник Путіна Юрій Ушаков сказав, що "справа йде" до проведення окремої зустрічі президентів України та РФ.