Мнения

Пришкільні табори в Житомирі не працюватимуть, дитсадки готуються, табір "Супутник" – під питанням - Горячие новости

15:04 22 Май Киев, Украина

Пришкільні табори в Житомирі не працюватимуть, дитсадки готуються, табір "Супутник" – під питанням З міркувань безпеки цьогоріч в місті вирішили не проводити пришкільні табори. Дитячий оздоровчий табір "Супутник" готується до роботи, чекаючи послаблень карантину та дозволів на відкриття. Також у місті чекають дозволів і готуються до відкриття дитячих садків.20 травня виконком Житомирської міськради погодив зміни в організації відпочинку та оздоровлення дітей громади, пов’язані з карантинними обмеженнями. Так, цьогоріч в Житомирі вирішили не проводити пришкільні табори.

Про причини такого рішення розповіла заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.Світлана Ковтуненко: "Кабмін дає можливість поетапно поновлювати роботу, наприклад, того ж транспорту чи дошкільних навчальних закладів. Школи на сьогодні не відкриваються, буде тільки забезпечено проведення ЗНО. Оскільки школи не відкриваються, то Міністерство освіти рекомендувало не проводити в червні пришкільні табори. В липні і серпні ми цього зробити не можемо, бо педагогічні працівники йдуть у відпустки на 56 днів.

Крім того, ми не знаємо, яким чином у нас складатиметься ситуація із захворюваністю в місті і, відповідно, як і чи повністю ми будемо виходити з карантину. Зрозуміло, що в нинішніх умовах збирати дітей в одному колективі було б неправильно. Ми прислухалися до рекомендацій і прийняли рішення не проводити в цьому році пришкільних таборів".Щодо відкриття в Житомирі дитсадків Світлана Ковтуненко каже, що наразі в департаменті чекають відповідної постанови Кабміну та рішення виконкому."Ми зі свого боку готуємося до відкриття. Сьогодні ми проводимо нараду з завідуючими дитсадків, де обговорюємо можливі формати роботи дитячих садочків і розглядаємо ті нагальні питання, які нам треба вирішити ще до офіційного дозволу на їх відкриття".Чи працюватиме цьогоріч позаміський заклад оздоровлення та відпочинку "Супутник" поки що невідомо.

До відкриття у таборі готуються, але все залежатиме від того, чи дадуть на це дозвіл, каже заступниця начальниці міського управління у справах сім'ї, молоді та спорту Людмила Сікайло."Через карантин ми не можемо починати роботу, хоча наш "Супутник" готується до прийому дітей. 13 травня ми провели координаційну раду з питань оздоровлення і прийняли рішення відтермінувати старт оздоровлювального сезону в "Супутнику" до моменту отримання дозволу на це. Роботу з підготовки табору до відкриття ми провели, включаючи тендерні торги. Зараз ми ще чекаємо дозволу від пожежників та від Держпродспоживслужби, а вони нам нададуть дозвіл тільки тоді, коли буде якась постанова від Кабміну про те, що закінчується карантин і що в таборах можна розпочинати цю роботу.

Але табір все одно готується. Ми не знаємо, буде він відкритий чи ні, але ми готові приймати дітей влітку. Табір провів велику підготовчу роботу – все необхідне було зроблено: косметичний ремонт, електрика, пожежна безпека, підготовлена кухня, закуплені нові матраци для дітей. Батьки вже телефонують і запитують, чи працюватиме "Супутник".