Мнения

"Призначена для громадянина РФ". Посол США в Москві відмовився від російської вакцини проти коронавірусу - Читать всем на rezonans

21:09 27 Декабрь Киев, Украина

"Призначена для громадянина РФ". Посол США в Москві відмовився від російської вакцини проти коронавірусу Посол США в Росії Джон Салліван відповів на пропозицію МЗС РФ зробити щеплення проти коронавірусу російською вакциною "Супутник V". Про це 27 грудня у Twitter повідомила спікерка посольства Ребекка Росс. "Посол Салліван дякує МЗС Росії за пропозицію вакцини, проте не хотів би приймати дозу "Супутника V", призначену для громадянина Росії", – написала вона. Дипломатка зазначила, що у США схвалено вже дві вакцини, і підкреслила, що препарати "вже допомагають людям боротися з COVID-19 у Євросоюзі, Великобританії, Латинській Америці та США".

22 грудня посольство США в Росії опублікувало лист Саллівана, в якому він склав список бажаних подарунків на Новий рік, зокрема, він попросив у Санти вакцину проти коронавірусу. 26 грудня у МЗС Росії запропонували Саллівану зробити щеплення вакциною "Супутник V".

Вакцину "Супутник V" зареєстровано 11 серпня. Президент Росії Володимир Путін заявляв, що вона ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За його словами, одна з його дочок зробила два щеплення і почувається нормально. Водночас сам російський президент не робив щеплення – як глава держави, він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.

Російську вакцину розкритикували, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до широкого використання. Група російських учених зазначала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. .