Мнения

Протестувальники проти відкриття ринку землі перекрили рух у центрі Києва - Расследование редакции

16:09 14 Январь Киев, Украина

Протестувальники проти відкриття ринку землі перекрили рух у центрі Києва Представники "Національного штабу захисту рідної землі" відновили акції протесту під будівлею Верховної Ради з вимогою не допустити ухвалення законопроєкту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", повідомляє 14 січня "Інтерфакс-Україна". Кілька сотень осіб з об'єднань аграріїв, профспілок, а також націоналістичних партій зібралося на площі Конституції у центрі столиці. Учасники акції блокують низку автомобільних доріг: мітингувальники перекрили перетин вулиць Цитадельної та Лаврської, перехрестя вулиць Липської та Інститутської. На вулиці Грушевського рух повністю перекрито в напрямку урядового кварталу.

У зворотному напрямку рух періодично відкривають, автомобілі можуть час від часу проїжджати. На місці чергують правоохоронці, Верховна Рада й будівлі парламентських комітетів під посиленою охороною Національної гвардії та Національної поліції. 14 січня Верховна Рада розпочала пленарне засідання, законопроєкту про ринок землі немає в сьогоднішньому порядку денному. Із 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року. У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" авторства депутатів від "Слуги народу". Документ не підтримали парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос", а також депутатська група "За майбутнє".

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував відкриття ринку землі в Україні з 1 жовтня 2020 року. Зеленський пообіцяв, що питання про можливість продажу землі іноземцям винесуть на всеукраїнський референдум. Президент також вважає, що в межах відкриття ринку землі в Україні потрібно встановити право володіння не більше ніж 10 тис. га для однієї людини.