Мнения

Рада може почати розглядати законопроєкт про ринок землі в середині лютого – Арахамія - Читать всем на rezonans

04:22 15 Январь Киев, Украина

Рада може почати розглядати законопроєкт про ринок землі в середині лютого – Арахамія Верховна Рада може почати розглядати законопроєкт про ринок землі в середині лютого. Про це 14 січня журналістам розповів глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, повідомляє "Укрінформ". "Зараз ми плануємо проголосувати всі законопроєкти, які є на часі, а потім, знаючи, що ми можемо "зупинитися" на три місяці, тобто питання буде розглядатися лише одне... Я думаю, що десь на середину лютого можемо планувати початок розгляду у другому читанні законопроєкту про ринок землі", – сказав Арахамія.

Із 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. 20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року. У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення у країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" авторства депутатів від "Слуги народу".

Документ не підтримали парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос", а також депутатська група "За майбутнє". До другого читання до законопроєкту подали 4018 поправок. Нардепи пропонують дозволити продаж землі іноземцям тільки після референдуму, установити ліміт концентрації не більше ніж 10 тис. га в одні руки (окрім банків і кредитних установ), дозволити тільки безготівковий розрахунок під час придбання землі тощо. Проєкт закону передбачає, що ринок землі запрацює з 1 жовтня 2020 року.