Мнения

Рада не розглядатиме законопроєкту про ринок землі поточного пленарного тижня – Корнієнко - СМИ rezonans.info

16:08 14 Январь Киев, Украина

Рада не розглядатиме законопроєкту про ринок землі поточного пленарного тижня – Корнієнко Верховна Рада поточного пленарного тижня не розглядатиме у другому читанні законопроєкту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", заявив журналістам 14 січня в кулуарах парламенту перший заступник голови парламентської фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, повідомляє "Інтерфакс-Україна". "Я не думаю, що цього тижня буде. Адже ви бачите, що наших колег із парламенту турбує процедура, меморандум, якісь іще там нюанси", – сказав Корнієнко. У порядку денному на пленарний тиждень 14–17 січня, опублікованому на сайті Ради, законопроєкту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення" немає.

Незабаром після початку пленарного засідання Верховної Ради 14 січня спікер парламенту Дмитро Разумков оголосив перерву для наради щодо законопроєкту про ринок землі. Ранкове засідання парламенту має продовжитися після 12.00. 14 січня представники "Національного штабу захисту рідної землі" відновили акції протесту під будівлею Верховної Ради з вимогою не допустити ухвалення законопроєкту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення". З 2002 року в Україні діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

20 грудня 2018 року Верховна Рада продовжила його до 2020 року. У вересні 2019 року президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету Міністрів розробити законопроєкт про введення в країні ринку землі сільськогосподарського призначення. Уряд подав у Раду проєкт закону №2178 25 вересня, але в першому читанні 13 листопада парламент ухвалив альтернативний законопроєкт №2178-10 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" авторства депутатів від "Слуги народу". Документ не підтримали парламентські фракції "Батьківщина", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Голос", а також депутатська група "За майбутнє".

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук анонсував відкриття ринку землі в Україні з 1 жовтня 2020 року. Зеленський пообіцяв, що питання про можливість продажу землі іноземцям винесуть на всеукраїнський референдум. Президент також вважає, що в межах відкриття ринку землі в Україні потрібно встановити право володіння не більше ніж 10 тис. га для однієї людини.