Мнения

Рада попередньо схвалила внесення змін до Конституції про скасування адвокатської монополії - СМИ rezonans

16:07 14 Январь Киев, Украина

Рада попередньо схвалила внесення змін до Конституції про скасування адвокатської монополії Верховна Рада 14 січня ухвалила в цілому проєкт постанови №1013/п1 "Про попереднє схвалення законопроєкту про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)", передає кореспондент "ГОРДОН". За документ проголосувало 295 народних депутатів. Законопроєкт №1013 про ліквідацію адвокатської монополії подав до Верховної Ради президент України Володимир Зеленський. Парламент скерував його до Конституційного Суду на засіданні 3 вересня 2019 року.

31 жовтня Конституційний Суд України визнав відповідним Основному закону законопроєкт №1013 про ліквідацію адвокатської монополії. Згідно із законопроєктом №1013, ст. 131-2 Конституції України пропонують затвердити в такій редакції: "Для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Незалежність адвокатури гарантується.

Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом. Виключно адвокат здійснює захист особи від кримінального обвинувачення". Нинішня редакція цієї конституційної норми передбачає, що лише адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, зокрема захист від кримінального обвинувачення. Відповідно, пропонують прибрати із ст. 131-2 абзац про випадки, для яких можуть бути й винятки, зокрема, якщо йдеться про трудові спори, спори щодо захисту соціальних прав, виборів і референдумів, а також представництво малолітніх або неповнолітніх осіб.