Мнения

Радник глави "Роскосмосу" Сафронов сидить в одній камері з обвинуваченим у шпигунстві українським ексфутболістом Василенком - Последние новости

21:08 27 Декабрь Киев, Украина

Радник глави "Роскосмосу" Сафронов сидить в одній камері з обвинуваченим у шпигунстві українським ексфутболістом Василенком Колишнього російського журналіста і радника глави "Роскосмосу" Івана Сафронова, який перебував у СІЗО за обвинуваченням у державній зраді, звільнили з-під карантину після контакту із зараженим коронавірусом. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила членкиня Громадської спостережної комісії Москви Марина Литвинович. За її словами, Сафронов повернувся у звичайну камеру і зараз перебуває там із колишнім українським футболістом Василем Василенком, якого російський суд засудив до 12 років колонії за обвинуваченням у шпигунстві. Литвинович назвала Василенка "гарним сусідом" і зазначила, що стосунки у нього із Сафроновим добрі.

https://www.facebook.com/marina.litvinovich/videos/10159004490119675/
ФСБ затримала Василенка в Москві в жовтні 2019 року нібито за контрабанду. Навесні 2020-го Василенка обвинуватили у шпигунстві на користь Міноборони України. Російські ЗМІ стверджували, посилаючись на свої джерела, що Василенко намагався вивезти із РФ військове обладнання. Василенко з 1992-го до 2001 року грав у захисті в таких українських футбольних командах, як "Таврія" (Новотроїцьке), "Торпедо" (Мелітополь) та "Дружба" (Бердянськ).

Сафронова затримали вранці 7 липня 2020 року в Москві. У ФСБ Росії його обвинуватили в роботі на "одну зі спецслужб НАТО". За версією слідства, Сафронов у 2017 році, за п'ять років після вербування, "через інтернет передав розвідці Чехії таємні відомості про військову співпрацю Росії із близькосхідною та африканською країнами". Розвідка Чехії, за версією обвинувачення, діяла під керівництвом США.

У міністерстві закордонних справ Чехії відмовилися коментувати цю інформацію. Увечері Лефортовський суд Москви заарештував Сафронова до 6 вересня. Радник глави "Роскосмосу" вважає, що його переслідують за журналістську діяльність. Адвокати Сафронова заявляли, що відмовилися підписувати документ про нерозголошення даних слідства.