Мнения

Саакашвілі попросив Зеленського повернути йому громадянство

23:15 23 Май Киев, Украина

Саакашвілі попросив Зеленського повернути йому громадянство Екс-голова Одеської обласної державної адміністрації, колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі через свого адвоката передав в Адміністрацію Президента звернення, у якому просить повернути йому громадянство України. Про це 22 травня повідомив адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький у Facebook. "Сьогодні був в Адміністрації Президента України та як його адвокат подав на ім'я президента Зеленського звернення Саакашвілі щодо відновлення справедливості та повернення українського громадянства", – написав він. У листі до президента Саакашвілі привітав Зеленського з обранням і зазначив, що його незаконно позбавлено громадянства України.

"Усі юристи стверджують, що позбавлення мене українського громадянства незаконне, оскільки за Конституцією України не можна позбавити громадянства громадянина України, а за міжнародним правом не можна залишати людину взагалі без громадянства", – заявив він. Екс-голова Одеської обласної державної адміністрації також запевнив, що йому не потрібні "жодні посади та преференції", і попросив президента віддати розпорядження голові Державної прикордонної служби, щоб його впустили в Україну і він міг сам захистити свої права в суді.

https://www.facebook.com/ruslanchornolutskiy/posts/607454466405253
Саакашвілі набув українського громадянства у травні 2015 року, а в липні 2017-го втратив його. Президент України Петро Порошенко видав відповідний указ через дані, які політик приховав під час отримання українського паспорта, зокрема, не згадав, що у Грузії проти нього відкрито кримінальні справи.

У лютому 2018 року Саакашвілі вислали в Польщу як особу, яка незаконно прибула з території цієї країни 10 вересня 2017 року. Наразі політик живе в Нідерландах. 12 березня 2019 року Саакашвілі в інтерв'ю Дмитрові Гордону продемонстрував квиток в Україну на 1 квітня. 1 квітня екс-президент Грузії повідомив, що не збирається приїжджати в Україну, якщо чинний президент України Порошенко пройде у другий тур президентських виборів.

21 квітня 2019 року в Україні відбувся другий тур виборів президента, у якому взяли участь Зеленський і Порошенко. 30 квітня ЦВК офіційно оголосила результати виборів, перемогу здобув Зеленський із результатом 73,22% голосів виборців. 20 травня він офіційно заступив на посаду президента України. .