Мнения

Шабунін: Нічого особистого, на місці Дубінського могла бути інша медіатітушка Коломойського - Выбор редакции rezonans

02:30 02 Февраль Киев, Украина

Шабунін: Нічого особистого, на місці Дубінського могла бути інша медіатітушка Коломойського Голова правління Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін розповів в інтерв'ю "Лізі", що у зверненні організації до мінфіну США із закликом ввести санкції проти нардепа Олександра Дубінського не було "нічого особистого". "Якби ті дурниці, які Дубінський робив на замовлення [українського бізнесмена Ігоря] Коломойського і прокремлівських шавок, робив хтось інший, був би зараз теж під санкціями. Справа ж не особисто в Дубінському. Не було б його, у Коломойського була б якась інша медіатітушка", – заявив Шабунін.

За його словами, на Дубінському у ЦПК "просто відтестували інструментарій" і переконалися, що американські інститути працюють. Зараз в організації аналізують, як на санкції реагують фінансові установи та комунікаційні майданчики – передусім YouTube. Шабунін зазначив, що YouTube важливіший, ніж Facebook та інші майданчики, оскільки більшою мірою є інструментом впливу. "І в цьому слабкість Кремля, бо його гібридний вплив відбувається на платформах, які контролюються Заходом.

Заходом, якого гібридна інформаційна війна Росії, схоже, добряче дістала", – резюмував він. Сьогодні фракція "Слуга народу" проголосувала за виключення Дубінського з її складу. Голова фракції Давид Арахамія вже підписав повідомлення про виключення Дубінського зі складу монобільшості і 2 лютого має намір передати його спікеру парламенту Дмитрові Разумкову. 1 січня США занесли Дубінського до списку санкцій.

Під санкції також потрапили колишній прокурор Генпрокуратури України Костянтин Кулик, бізнесмен-утікач, екснардеп Олександр Онищенко, колишній український дипломат і політолог Андрій Теліженко. За повідомленнями мінфіну США, ці фізособи пов'язані з народним депутатом України Андрієм Деркачем, щодо якого США ввели санкції у вересні 2020 року "за спроби вплинути на президентські вибори у США 2020 року". 22 січня Дубінський повідомив, що Monobank запропонував закрити його рахунки. Виконавча директорка Центру протидії корупції Дар'я Каленюк говорила в інтерв'ю "Українській правді", що особи, проти яких вводить санкції мінфін США (список OFAC), автоматично потрапляють "у систему фінансового моніторингу всіх банків цивілізованого світу".

Нацбанк України попередив банки про ризики співпраці з Дубінським. 28 січня YouTube заблокував канал Дубінського, на якому було понад 350 тис. підписників. Дубінський заперечує, що спільно з Деркачем намагався вплинути на президентські вибори у США 2020 року.

Він скаржився на тиск і наклеп із боку Центру протидії корупції (громадська організація зверталася до мінфіну США із закликом ввести санкції проти нардепа). Деркач у травні, червні, липні та вересні опублікував чотири партії записів нібито телефонних переговорів п'ятого президента України Петра Порошенка, які той вів у 2015–2016 роках із різними політиками. Зокрема, було опубліковано нібито записи розмов із президентом РФ Володимиром Путіним і новообраним президентом США Джо Байденом. На записах люди з голосами, схожими на голоси Порошенка та Байдена, зокрема, обговорювали відставку тодішнього генерального прокурора Віктора Шокіна й одержання Києвом кредитних гарантій від США на суму $1 млрд.