Мнения

Стефанчук про імпічмент президента: Ми готові змінювати процедуру, яка передбачена в Конституції, це займе від 1,5 до 2-х років

15:11 03 Июнь Киев, Украина

Стефанчук про імпічмент президента: Ми готові змінювати процедуру, яка передбачена в Конституції, це займе від 1,5 до 2-х років Зміни до Конституції України в частині імпічменту президента займуть не менше  як 1,5 – 2 роки, заявив 3 червня журналістам представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук, передає кореспондент "ГОРДОН". "Ми налаштовані, щоб і процедура імпічменту президента, і процедура відкликання народного депутата, і інші... були чіткі та зрозумілі в Україні... Це перший крок, який пообіцяв президент Володимир Зеленський, і той крок, який він уже виконав", – сказав Стефанчук.

Він додав, що президент подав до Ради законопроект №10340 "Про особливу процедуру усунення президента України з поста (імпічмент)", який прописує процедуру імпічменту, проте необхідно ще внести зміни до Конституції України. "Ми готові змінювати ту процедуру, яка передбачена в Конституції України, але це, щоб усі розуміли, довготривала процедура, яка займе від 1,5 до 2-х років... Ми готові з новим складом Верховної Ради робити чесні, прозорі правила відкликання всіх, незалежно від того, чи це президент, чи це депутат", – додав Стефанчук. Він також зазначив, що за 10 днів діяльності нового президента було підготовлено 10 законодавчих ініціатив, шість із них – подано до Ради.