Мнения

У Білому домі хочуть позбавити Трампа можливості одержувати звіти розвідки - Спец проект rezonans

02:30 02 Февраль Киев, Украина

У Білому домі хочуть позбавити Трампа можливості одержувати звіти розвідки Білий дім думає над тим, щоб позбавити 45-го президента США Дональда Трампа доступу до розвідданих. Про це на брифінгу 1 лютого заявила прессекретарка Білого дому Джен Псакі, зазначає Forbes. Псакі сказала, що рішення про відмову Трампу в доступі "наразі на розгляді", але нічого поки що не ухвалили. Кілька представників американської розвідки закликали не надавати Трампу доступу до розвідданих.

Серед них Сьюзан Гордон, яка протягом двох років обіймала посаду головного заступника директора національної розвідки за Трампа. Гордон сказала, що інформування Трампа буде "потенційною загрозою для національної безпеки", зазначивши, що колишній президент "має серйозні ділові зв'язки, у які залучені іноземні організації". Як зазначає Forbes, колишні президенти США зазвичай дістають доступ до таємної інформації після того, як ідуть із посади. Ця традиція є частиною зусиль з інформування колишніх лідерів, оскільки вони розмовляють щодо питань внутрішньої і зовнішньої політики та зустрічаються з іноземними лідерами.

Трамп був президентом США із 20 січня 2017 року до 20 січня 2021 року. Торік він програв вибори демократу Джо Байдену. Зараз Трампу загрожує імпічмент через події 6 січня, коли він закликав своїх прибічників іти до будівлі Конгресу, де в той момент мали оголосити переможцем виборів Байдена. У підсумку учасники протесту взяли будівлю Конгресу штурмом, а внаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія.