Мнения

У Білорусі сьогодні перша неділя без анонсованого мітингу. Але люди все одно збираються на протест - Спец. Материалы

21:12 27 Декабрь Киев, Украина

У Білорусі сьогодні перша неділя без анонсованого мітингу. Але люди все одно збираються на протест 27 грудня у Білорусі вперше не анонсували жодних масових акцій протесту відтоді, як на початку серпня у країні почалися мітинги проти результатів виборів. Про це повідомляє Telegram-канал NEXTA Live. Проте білоруси все одно вийшли на імпровізовані протестні ходи. Як зазначає TUT.BY, у кількох районах Мінська пройшли колони людей із біло-червоно-білими прапорами.

Водночас у білоруській столиці вже помітили колону військової техніки, відео від очевидців опублікував TUT.BY у своєму YouTube. ВІДЕОВідео: TUT.BY. Политика / YouTube Також різні акції відбуваються і в інших містах – Гродні, Бресті, Жодіні, зазначає TUT.BY. Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента.

За офіційними даними, перемогу в них здобув на той момент глава держави Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської. Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети.

За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. Тихановська заявляла 28 листопада, що в Білорусі під час протестів загинуло восьмеро осіб. У причетності до протестів у Білорусі Лукашенко неодноразово звинувачував сусідні країни, зокрема Україну, Польщу, а також Литву.

Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка. Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів.

6 листопада ЄС ввів санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, і ще 14 білоруських чиновників. До санкцій приєдналася Україна. 17 грудня ЄС ввів третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи торкнулися 29 осіб і семи організацій. .