Мнения

У Львівському центрі оцінювання якості освіти розповіли, чим ЗНО 2021 відрізнятиметься від минулорічного - СМИ rezonans

18:34 25 Ноябрь Киев, Украина

У Львівському центрі оцінювання якості освіти розповіли, чим ЗНО 2021 відрізнятиметься від минулорічного Цього навчального року вперше для випускників закладів повної середньої освіти буде не 3, а 4 обов’язкові предмети Державної підсумкової атестації: українська мова; математика; історія україни або іноземна мова; один із навчальних предметів на вибір випускника (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова. Про це на пресбрифінгу розповіла директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

«Багато інформації було про те, що діти нічого не вчать крім трьох предметів. Тепер вчитимуть 4.

У перспективі буде 5-6», – говорить Лариса Середяк. 

Іспит з математики поділять на 2 рівні: стандарт та профільний. Базовий рівень протягом 150 хвилин виконуватимуть випускники, яким не потрібен цей предмет для вступу. За нього вони зможуть отримати результати за 12-бальною шкалою. Для тих, у кого в умовах прийому до вишу є обов’язковим для вступу ЗНО з математики, потрібен профільний рівень.

На цей іспит відводять 210 хвилин.

«Вперше у зошитах ЗНО будуть формули для допомоги випускникам. Те, про що діти мріяли багато років. Не скласти математику взагалі – неможливо.

Головне – прийти на пункт тестування, вирішити кілька задач для 5-6 класу і отримати 1, 2, 3 бали. Цю оцінку запишуть у додаток до атестату», – додає Середяк.

Також цьогоріч вперше можна обрати не лише українську мову та літературу разом, а й окремо лише мову. Для ДПА, до слова, обов’язкова тільки українська мова. Для вступу виші вказуватимуть, чи потрібна їм література.

Іспит з української мови та літератури вступники складатимуть 210 хвилин, а лише з мови – 150. На участь у ЗНО можна тепер обирати не 4, а 5 предметів. Переклад завдань сертифікаційних робіт з історії України, математики (завдання рівня стандарту), математики, біології, географії, фізики, хімії здійснюватиметься кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською та угорською мовами. Відповідно до Умов прийому на навчання  для здобуття вищої освіти, 2021 року під час вступу до вишу зараховуватимуть результати зовнішнього незалежного оцінювання 2018-2021 років.

Реєстрація на пробне ЗНО почнеться у січні, а на основне – у лютому. Формат реєстрації не змінився. Читайте також: 25 шкіл Львівщини потрапили у рейтинг найкращих в Україні за результатами ЗНО: Перелік Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.