Мнения

У львівському Палаці Потоцьких реставрують портик: Що планують зробити - Читать всем на rezonans

16:08 30 Июнь Киев, Украина

У львівському Палаці Потоцьких реставрують портик: Що планують зробити У львівському Палаці Потоцьких почали реставрацію портика – входу прикрашеного відкритою колонадою, арками. Підрядник розклав риштування та почав розчистку два тижні тому, проте, сам портик огородили вже близько чотирьох місяців тому через аварійний стан. До слова, тепер відвідувачі та працівники Палацу користуються додатковим входом.  Як розповів Galnet помічник генерального директора Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Василь Мицько, реставрація портика відбуватиметься у кілька етапів:

«Перший етап – фіксація та укріплення: вмонтовуватимуть металеві тяжі, щоб зафіксувати конструкцію. Другий етап – гідроізоляція: переоблаштують покриття, яке зараз є на балконі, площину, щоб правильно відводити воду після опадів.

Третій етап – реставрація арок, капітеліїв, балясин, декоративних ваз під кам’яні факели».

Реставрацію планують завершити до кінця року, однак, як пояснює Василь Мицько, все залежить від фінансування. Наразі Львівська міська рада, у чиєму підпорядкуванні перебуває Палац, виділила 180 тисяч гривень. Загалом для завершення усіх реставраційних робіт щодо портика потрібно 650 тисяч  гривень. До слова, повна вартість подвійного проєкту: реставрації портика та тераси, яка розміщена позаду Палацу Потоцьких, становить 1 мільйон 700 тисяч гривень.  У майбутньому у Львівській національній галереї імені Бориса Возницького, філією якої є Палац, планують також відреставрувати в’їзні кам’яні ворота до Палацу.

Читайте також: Знайшли розпис, якому понад 100 років і відновили автентичні двері: У Львові реставрують Палац Лозинського Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги. .