Мнения

У Раді запропонували заборонити рекламу на автошляхах - Спец. Материалы

04:00 23 Декабрь Киев, Украина

У Раді запропонували заборонити рекламу на автошляхах У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону, який передбачає заборону на розміщення зовнішньої реклами на автомобільних дорогах, оскільки вона відволікає водіїв і призводить до дорожньо-транспортних пригод. Відповідний законопроєкт №4534 зареєстровано 22 грудня. Тексту проєкту закону поки немає на сайті Ради. Його ініціаторами є: перший віцеспікер українського парламенту Ради Руслан Стефанчук, депутати від "Слуги народу" Олександр Ткаченко, Галина Михайлюк, Сергій Литвиненко, Максим Павлюк, Сергій Бабак та інші.

Загалом 41 нардеп. "Яскрава реклама, як-от: "Проголосуй за мене, бо я твій останній шанс", "Придбай мене, бо це вигідно", "Візьми кредит на вигідних умовах", "Грай – вигравай, завітай, зустрічай", "Бронюй, святкуй, купуй, скуштуй", "Підключись, закупись, подивись, просвітлись" і т.д., – відвертає увагу водіїв, перешкоджає оцінці дорожньо-транспортної ситуації, що особливо погіршується через їхнє яскраве освітлення в темну пору доби", – пояснив ініціатор законопроєкту Стефанчук на своїй сторінці у Facebook. Він заявив, що в законопроєкті пропонують ввести заборону розміщувати засоби зовнішньої реклами на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах, зокрема: на пішохідних доріжках та алеях; на велосипедних доріжках; у межах смуги відведення автомобільних доріг загального користування та на відстані менше ніж 10 метрів від краю такої смуги; у межах смуги відведення вулиць і доріг населених пунктів та на відстані менше ніж 5 метрів від краю такої смуги; над проїжджою частиною автомобільних доріг; на відстані менше ніж 50 метрів від місця перетину дороги із залізничними коліями. Стефанчук зазначив, що в умовах постійного зростання автотранспортних потоків загострюється навантаження на дорожньо-транспортну інфраструктуру.

Він вважає, що розміщення додаткових "подразників уваги" водіїв у формі рекламоносіїв тільки загострює ситуацію. Україна є одним із лідерів серед країн ЄС за показниками аварійності та наслідків ДТП, заявив він. "Упродовж 2019 року скоєно 160 675 ДТП, у яких загинуло 3454 людини, ще 32 736 осіб травмовано. ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком 15–24 років та другою за поширеністю причиною смерті дітей віком 5–14 років", – написав він.