Мнения

Україна готова скерувати в Ірак 20 військових на підтримку місії НАТО - Спец. Материалы

04:22 15 Январь Киев, Украина

Україна готова скерувати в Ірак 20 військових на підтримку місії НАТО У межах місії НАТО Україна готова скерувати 20 військовослужбовців в Ірак після відновлення роботи місії в регіоні. Про це 14 січня під час зустрічі у штаб-квартирі НАТО із заступником генерального секретаря Північноатлантичного альянсу з питань операцій Джоном Манзою заявив віцепрем'єр-міністр України з питань євроінтеграції Дмитро Кулеба, повідомила пресслужба Міноборони у Facebook. "Я поінформував заступника генсека, що в України є план відправити 20 військовослужбовців на підтримку місії НАТО в Іраку після того, як Альянс відновить її роботу. Запрошення стати операційним партнером місії Альянсу в Іраку свідчить про визнання цінності українського військового досвіду та професіоналізму", – заявив Кулеба.

Також сторони погодили наступні кроки щодо впровадження нового підходу НАТО "Один партнер – одна програма", а також обговорили перспективи ухвалення стратегії національної безпеки України та розроблення документів для її виконання, додали у пресслужбі.

https://www.facebook.com/MinistryofDefence.UA/posts/2823032847759202
У жовтні 2018 року після стабілізації ситуації в Іраку на тлі перемоги над ІДІЛ у Багдаді розпочала роботу тренувальна місія НАТО. До цього тренуванням іракських офіцерів займалися інструктори НАТО в Йорданії. Місія НАТО в Іраку налічує приблизно 500 інструкторів і радників із держав НАТО та країн-партнерів.

У листопаді 2019 року Україна висловила намір приєднатися до місії. 4 січня 2019 року після вбивства командувача спецпідрозділу "Аль-Кудс" іранського Корпусу вартових ісламської революції Касема Сулеймані Північноатлантичний альянс зупинив свою тренувальну місію в Іраку. У ніч на 8 січня іранський Корпус вартових ісламської революції повідомив про обстріл американської авіабази Аль-Асад в Іраку. Операцію, під час якої було випущено "десятки ракет", в Ірані назвали "Мученик Сулеймані".

Пізніше в Пентагоні повідомили, що ракетного обстрілу зазнала також військова база в іракському місті Ербіль. Президент США Дональд Трамп заявив, що під час атак на американські бази в Іраку військові не постраждали. Прем'єр-міністр Іраку Аділь Абдул-Махді заявив, що Багдаду надійшло офіційне усне повідомлення від Ірану про майбутні ракетні удари по американських військових базах в Іраку. Після атаки на американські військові бази в Іраку іранський Корпус вартових ісламської революції пригрозив завдати удару по Дубаї в Об'єднаних Арабських Еміратах та по Хайфі в Ізраїлі.