Мнения

Україна має намір перебудувати ГТС для транзиту меншого обсягу газу – Макогон - Горячие новости

04:23 15 Январь Киев, Украина

Україна має намір перебудувати ГТС для транзиту меншого обсягу газу – Макогон Україна планує перебудувати газотранспортну систему під транзит обсягу газу, який приблизно вдвічі нижчий за обсяги 2019 року. Про це голова ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (ОГТСУ) Сергій Макогон розповів в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", опублікованому 14 січня. "Нині в нас уже є розуміння, що швидше за все, буде плюс-мінус 40 млрд [м³ на рік], і під ці потужності ми перебудовуватимемо систему. Це означає, що ми вкладатимемо в модернізацію лише тих компресорних станцій, які використовуватимуться, а інші поступово виводитимемо з експлуатації.

Нині ми готуємо техніко-економічне обґрунтування для оптимізації системи", – сказав він. За словами Макогона, для такої оптимізації необхідний дозвіл Кабінету Міністрів. "Самі труби викопувати ніхто не буде, тому що це економічно недоцільно. Витрати на їх вилучення, рекультивацію землі тощо не покривають вартості металу.

У цих трубах буде знижено тиск, відповідно, пред'являтимуться менші вимоги щодо регламентних робіт, рідше треба проводити діагностику", – додав голова ОГТСУ. Він вважає, що транзит російського газу через українську ГТС обсягом 40 млрд м³ і більше буде збережено після 2024 року. 10-річний контракт між Україною та Росією про постачання і транзит газу сплив 31 грудня 2019 року. З осені 2015-го Україна не імпортує природного газу за контрактом із "Газпромом", закуповуючи газ на своєму західному кордоні.

30 грудня 2019 року Україна, Євросоюз та Росія в результаті тристоронніх переговорів підписали п'ятирічний контракт на транзит газу. Згідно з документом, мінімальні гарантовані обсяги прокачування протягом першого року становитимуть 65 млрд м³ газу, а потім – по 40 млрд м³ упродовж наступних чотирьох років. 13 грудня 2019 року в "Нафтогазі" повідомили, що ціна на газ для населення і підприємств теплокомуненерго в січні 2020 року становитиме 5500 грн за 1 тис. м³ без ПДВ і витрат на транспортування, що на 12% менше, ніж рік тому.